Mnohem bezpečnější by už v příštím roce měla být křižovatka u vjezdu do Stráže pod Ralskem. V místě, kde se potkávají dvě krajské silnice druhé a třetí třídy s místní komunikací, plánuje Liberecký kraj vybudovat okružní křižovatku. Bude stát přes dvacet milionů korun a peníze na její stavbu chce kraj získat z Integrovaného operačního programu, ze kterého financoval už letos dokončené opravy silnice druhé třídy v Jablonném v Podještědí a v Oknech.

„Výstavba křižovatky přinese zjednodušení dopravy ve Stráži pod Ralskem nejen pro řidiče, ale i pro pěší, protože součástí projektu bude vybudování nového osvětlení a přechodů pro chodce,“ řekl Marek Pieter, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy a investic.

Zahájení stavby je naplánováno na druhou polovinu příštího roku. Vedle křižovatky kraj opraví i přilehlé části krajských silnic a vymění dopravní značení.

Stezka pro pěší

Investice chystá i město Stráž pod Ralskem, které už zaplatilo projektovou dokumentaci. Město nechá opravit navazující místní silnice a postaví stezku pro pěší a cyklisty. „Investiční akce související s okružní křižovatkou si vyžádají cca 9 milionů korun,“ uvedl starosta Stráže pod Ralskem Zdeněk Hlinčík.

Po bezpečnějším řešení křižovatky u Stráže už dlouho volali místní obyvatelé i policie. V místě dochází často k dopravním nehodám. Díky novým chodníkům a osvětlení budou navíc ve větším bezpečí i chodci a cyklisté.