„Jedná se o přebytkový rozpočet. Kromě toho budeme hospodařit s dostatečnou finanční rezervou několika desítek miliónů korun,“ uvedl starosta města Zdeněk Hlinčík. Jak upřesnil, vzhledem k navýšení daňových příjmů činí očekávané příjmy celkem 112 657 900 kroun a výdaje celkem 107 396 50 korun.

Město má v rámci rozpočtu vyčleněné peníze na investice, které chystá. Jedná se například o parkoviště u Akademie Vězeňské služby, o chodník v Okružní ulici, zateplení budovy Jižní 367, nebo o úpravu zahrady MŠ, kde město počítá s dráhou pro koloběžky, pískovištěm a výsadbou stromů. Na řadu by se měla dostat také přestavba vestibulu přízemí radnice i další záměry.

Ilustrační foto
Oprava silnice i pumptrack. Mimoň přijala přebytkový rozpočet

„Co se týká oprav a udržování, tak budeme realizovat silnici v ulici Mimoňská, márnici na hřbitově, na zámku Vartenberk vnitřní dispozice a fasády nádvoří zámku, sochu sv. Valentýna, rozvaděče na vodním vleku, rozvody vody a odpadu v budově městského úřadu,“ přiblížil starosta Hlinčík. Podle něj, chtějí na radnici zvažovat další investice a projekty podle možností dotačních titulů a potvrzených rozhodnutí o přidělení dotace: „Jedná se zejména o cyklostezku na pláži, revitalizaci Náměstí 5. května, revitalizaci veřejného osvětlení II. etapu, snížení energetické náročnosti budovy muzea a infocentra,“ zmínil.

Součástí právě schváleného rozpočtu Stráže pod Ralskem pro nadcházející rok jsou také provozní příspěvky pro jeho příspěvkové organizace. PANDA SPORT bude hospodařit s 10 270 000,- Kč a Základní škola a MŠ s o jeden milion nižší částkou. (9 270 000,- Kč). Příspěvek na provozní a jednorázové sportovní a společenské akce kalkuluje radnice ve výši 1 200 000,- Kč a na individuální příspěvky pamatuje sumou 100 tisíc korun.