V provizorní kožní ambulanci bude MUDr. Dana Pospíšilová zdarma vyšetřovat znaménka, pihy či jakékoliv změny na kůži. „Často se stává, že hlavně muži tuto péči o své tělo podceňují. Přitom včasný nález nás ochrání před dlouhodobým léčením a může i zachránit život. V České republice na maligní melanom ročně zemře kolem tří set osob," říká Eva Barkmanová z klubu onkologických pacientů a přátel Českolipská Vesna, který se na organizaci třetího ročníku veletrhu zdravého životního stylu podílí.

Novinkou v programu bude přehlídka protetických plavek a spodního prádla pro ženy po odstranění prsu. Přehlídka začne v 15 hodin a zájemkyně, které si budou chtít zboží koupit nebo objednat, dostanou slevu 10 procent.

Chcete se naučit správně chodit s hůlkami? Nácvik tzv. nordic walking neboli severské chůze představí na Dnu zdraví instruktorka před KD Crystal ve 14 a 16 hodin.

„Severská chůze je stále populárnější. Rozpohybuje celé tělo, upravuje jeho držení a odlehčuje kloubům. Ale nesprávná technika a špatné hole mohou naopak uškodit. Proto si na místě bude moci každý chůzi s hůlkami pod dohledem odbornice vyzkoušet a zjistit, zda nedělá nějaké chyby," dodává Eva Barkmanová. Instruktorka předvede i další možná cvičení s holemi.

Den zdraví bude 22. května hostit velký sál kulturního domu Crystal, a to od 13.00 do 17.00.

Každý návštěvník si může také bezplatně otestovat krev na cholesterol, cukr, protilátky při intoleranci lepku a nechat si změřit tlak.

Součástí nabídky budou i ochutnávky čajů a doplňků stravy a další informace o zdravém životním stylu.