„S napětím a očekáváním hodnocení našich hostů jsme připravili hovězí tataráček s kapary na toustíku, mini poke bowl s trhaným kuřecím masem, bruschettu s parmezánem a parmskou šunkou a tatarák z okurek s flambovaným lososem. Z teplých chodů jsme na nabídkový stůl zařadili vepřovou panenku v pepřové omáčce a kuřecí prsa zapečená s mozzarellou a rajčaty. Ke kávě z guatemalských zrn z lokální pražírny jsme hostům nabídli crème brûlée a mini Pavlovy,“ říká za všechny maturanty vedoucí akce Bohuslav Kučera.  

Mezi těmi, kdo ověřili, co studenti umí, byli kromě vyučujících také čestní hosté jako starostka města České Lípy Jitka Volfová, ředitel územního odboru Policie České Lípy Petr Rajt, ředitel společnosti ESO Euroškola Radim Jendřejas, majitel cateringové firmy Wildcook z České Lípy Michal Pitek a další. „Hosté ochutnali míšené welcome drinky jako jahodové Fragolino a pomerančovou Mimosu, ale také domácí kopřivovou limonádu, která hosty uchvátila,“ doplnila ředitelka školy Petra Kašparová. 

Euroškola Česká Lípa poskytuje již 30 let vzdělávání napříč generacemi. Střední školu již absolvovalo více než 1500 studentů. V současnosti se na škole vyučují tři maturitní obory: Hotelnictví a cestovní ruch, Bezpečnostní služby, Marketing a reklama. Otevřeno je také nástavbové studium Podnikání. Často se mezi studenty vmísí i senioři, kteří navštěvují svojí oblíbenou Univerzitu 3. věku.