První bude Veteránské Sosnění v sobotu 14. května na autodromu v Sosnové u České Lípy. V současné době je v pěti skupinách přihlášeno již více než padesát jezdců s automobily Mini Cooper, Porsche, Ford Capri, Škoda 130 RS, Datsun 280 ZX, Jaguar XJS atd. Asi nejatraktivnějším automobilem bude originální Fiat 124 Abarth Jana Šipky a Mini Cooper bývalého mistra republiky do vrchu Jiljí Chmelaře, který bude patřit k ozdobám Sosnění.

Divácky zajímavé bývají vždy závody formulí, kterých je přihlášeno devět, z toho dvě originální F3 Jaroslava Rezka a Rudolfa Böhma. Většinu startovního pole tvoří formule MTX 1-01, s nimiž se opět představí dvě dámy Kateřina Trojanová a Pavla Stránská (Vovsová). A ani tentokrát nebude chybět další náš vynikající ex-vrchař Jiří Voves.

„Jak je vidět o závody v Sosnové je zájem, a jezdit bude jen ten, kdo si pospíší, než bude naplněna kapacita závodu. Vstupné se neplatí a hlavní závody začínají od 13 hodin. Dopoledne jsou na programu tréninky a kvalifikace," říká za pořadatele Jindřich Lasík.

Kdo se nestihne včas přihlásit, ten musí počkat do 8. října, kdy je na programu Podzimní Sosnění. Závod nebo jízda pravidelnosti je otevřen pro každého majitele sportovního vozidla vyrobeného nejpozději do roku 1985 a formulí 3 a MTX. Pokud by se našlo více zájemců o start se závodními speciály z 50. a 60. let, vypíše pro ně pořadatel zvláštní kategorii, buď s hromadným nebo individuálním startem, podle jejich přání.