O víkendu se bude naposledy lyžovat v jizerskohorském středisku Černá Říčka a v provozu pak už zůstane jen krkonošské středisko Harrachov. Přes týden se zastaví provoz na Rýžovišti a pojede jen lanovka na Čertovu horu, řekl ČTK Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov.

V horských střediscích stále leží na svazích až půl metru sněhu, chybějí ale lyžaři. "Proto jsme se rozhodli ukončit sezonu, v posledních dnech jsme pouštěli vleky a lanovky pro 50 lidí, z nichž většina měla permanentky, takže tržby byly minimální," řekl ČTK Pavel Bažant, ředitel společnosti SKI Bižu, která provozuje velká jizerskohorská střediska v Bedřichově, na Tanvaldském Špičáku a Severáku.

Podobné důvody vedly dnes k ukončení provozu také Spartak Rokytnice, který provozuje lanovky a vleky v Rokytnici nad Jizerou. To v Harrachově se bude lyžovat dál.

Ještě o víkendu bude podle Fejkla v provozu celý areál, od pondělí se pak zastaví lanovka na Rýžovišti. "Uvidíme, jaké bude počasí. Pokud to podmínky dovolí, Rýžoviště znovu pustíme o příštím víkendu," dodal Fejkl. Na straně k Harrachovu se bude lyžovat, dokud bude sníh. Lanovka na Čertovu horu se totiž zastavuje až na podzim před novou zimní sezonou.

Výrazně omezené jsou i podmínky pro běžkaře. Už na začátku týdne přestala Jizerská o.p.s úpravovat Jizerskou magistrálu, a ukončila tak letošní zimní sezonu. Na běžeckých tratích se sice stále lyžuje, běžkaři ale musí počítat s vytátými místy.

Podobně to vypadá podle Fejkla i na hřebenech Krkonoš. Ani tam už se tratě neupravují, stále jsou ale z velké části dobře sjízdné. "Sníh ale naposledy pořádně padal někdy v prosinci, a tak jsou na tratích vytátá místa," dodal Fejkl.