„Z 68 odsouzených jich nakonec doběhlo do cíle 62. Vítěz každé skupiny obdržel navíc pamětní plaketu Yellow Ribbon Run,“ uvedla mluvčí věznice Martina Krutinová. Jak upřesnila, odsouzení běželi po menších skupinách trasu o délce 2 km. Vzhledem k omezenému prostoru se trasa skládala ze čtyř úseků po 500 metrech.

Tento tzv. virtuální běh, kdy odsouzení běží mimo hlavní závod na jiném místě, se ve věznici konal potřetí. Za jeho absolvování obdržel každý jako odměnu potravinový balíček z finančních prostředků věnovaných z projektu Metanoia II, jehož hlavním cílem je pomoci odsouzeným s návratem do běžného života a je financován církví a dobrovolnými organizacemi.

David Křížek si ve vězení krátí čas kreslením. Obrázek zachycuje jeho pohled na nedávné vánoční svátky.
Jachtař Křížek chce z vězení domů. O jeho propuštění rozhodne soud v České Lípě

Hlavní běh Yellow Ribbon Run se letos uskuteční 20. června v Praze a už nyní je možné se na něj registrovat. Cílem projektu Yellow Ribbon je dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti. Přihlášením do běhu přispějete na registraci běžci s trestní minulostí.