Víc barev než duha bude mít nepochybně na Silvestra i na Nový rok nebe nad Českolipskem. Řada měst i obcí připravuje silvestrovské či novoroční ohňostroje.Velkou tradici má novoroční ohňostroj například v Doksech.

„Letos to bude show komponovaná na skladbu Barcelona v podání Freddieho Mercuryho a Montserrat Caballé," prozradil Aleš Jozífek, který ohňostroj pro Doksy připravuje.

„Bude to určitě jeden z větších ohňostrojů, jaké letos na Českolipsku byly nebo budou," míní Jozífek. „Půjde o ohňostroj s takzvaným kombinovaným odpalem. Ohňostroje čínských typů, kde se všechno naprogramuje a pak se to odpaluje na dálku počítačem se už trochu přežívají. Mnohem zajímavější je takové postupy kombinovat s ručním odpalem, který nám dává možnost bezprostředně reagovat. Kombinovaný bude i dokský ohňostroj," objasnil Aleš Jozífek.

Už tradičně připravují novoroční ohňostroj také dobrovolní hasiči ze Skalice u České Lípy. Ve stejný čas jako ve Skalici či v Doksech se rozzáří také nebe nad Zákupami, kde se ohňostroj koná na místním koupališti.

Hudební doprovod skladeb skupiny Beatles bude mít silvestrovský ohňostroj v Kravařích. Obec při této příležitosti dokonce vydala vtipný plakát, napodobující obal desky Abbey Road. Na pozadí ale není ulice v Liverpoolu, nýbrž kravařské náměstí.

Půlnoční a novoroční ohňostroje

Nový Bor - o půlnoci z 31. 12. na 1. 1.

Cvikov - o půlnoci z 31. 12. na 1. 1.

Kravaře - o půlnoci z 31. 12. na 1. 1. na náměstí, hudební doprovod: skladby Beatles

Skalice - 1. ledna v 18 hodin (od 17.30 lampionový průvod)

Zákupy - 1. ledna v 18 hodin, na koupališti

Doksy - 1. ledna v 18 hodin, areál zámku, hudební doprovod: skladba Barcelona, Freddie Mercury & Montserrat Caballé