Podmořský svět inspiroval designéry kamenickošenovské společnosti Preciosa Lighting, která vytvořila osvětlení pro sedm různých prostor pro ikonu dubajské hotelové scény, komplex Atlantis.

Hotelu v Arabském zálivu s výhledem na panoramu Dubaje dominuje unikátní lustr v podobě křišťálové ulity designéra Petra Kořínka. Svítidlo se skládá z přibližně 35 000 broušených korálků ve třech odstínech modré tyrkysové barvy. K vytvoření iluze podmořského světa se kolem ulity vznáší asi 4 500 ověsů mandlového tvaru, které jsou zavěšené na 180 záchytných lankách okolo lastury.

„Největší výzvou pro mě bylo nalezení funkčního technického řešení. Náš tým dokázal vyřešit nejdůležitější hledisko, a to podobu kovové konstrukce, která je téměř neviditelná, což bylo pro klienta důležité,“ říká Kořínek. Konstrukce lustru je sama o sobě originálem, byla tvarována ručně.

V podvodním baru a restauraci Ossiano osvětluje prostor řada dalších originálních kreací od společnosti Preciosa. Hosty tu vítá více než sedm metrů vysoká zářivě fialová křišťálová zeď. Podvodnímu mořskému světu vévodí hlavní dvoumetrový lustr. Skleněné tyče v medových a jasně čirých odstínech jsou zkombinované s kovovým povrchem v barvě zlata a bronzu.

Jsou dílem designérky společnosti Anežky Závadové. „Chtěla jsem vytvořit vizuálně nezapomenutelný a silný design, který by byl minimalistický a oslovil i dynamickým tvarem," řekla. „Instalace, která definuje podobu prostoru a zároveň ho zdobí.“

Vřelou atmosféru prostoru recepce hotelu Ossiano dodává další dílo Anežky Závadové inspirované podvodními květy a jejich pohybem v oceánu. „Je to oslava našeho křišťálového dědictví a tradičního řemesla z Crystal Valley, protože pracujeme s velkými ručně foukanými kusy,“ podotýká designérka, která vytvořila také tři další velké instalace pro veřejnou chodbu z ručně foukaných křišťálových listů a osvětlení pro klubovou část Imperial.