Na náměstí lidé odpalovali nejrůznější dělobuchy, rachejtle a petardy. Jedna z nich se ocitla mezi kovovou a plastovou částí automobilu zaparkovaného před radnicí a začala hořet. Naštěstí si toho všimli lidé kolem a upozornili strážníky, kteří oheň nemohli vidět, protože stáli z jeho druhé strany.

„Když oslavující lidé viděli, že hoří auto, okamžitě začali strážníkům podávat lahve se šampaňským, aby mohl být oheň co nejdříve poražený. Když už se to téměř podařilo, ale bylo potřeba ještě trochu tekutiny, někdo podal lahev kvalitního vína. Tím bylo nebezpečí, které hrozilo i autům kolem, zažehnané,“ uvedla mluvčí českolipské městské policie Eva Vlastníková.

Strážníci přivolali také hasiče, kteří už s likvidací ohně práci neměli, ale zato důkladně termokamerou prohlédli auto. Policisté pak začali hledat svědky, aby zjistili, zda někdo nezapálil auto úmyslně. Vzhledem k místu a zejména času se nepovedlo najít původce požáru. Díky duchapřítomným reakcím všech zúčastněných se podařilo uchránit majetek před zničeným. „Městská policie děkuje všem, kteří se vzdali alkoholu ve prospěch dobré věci,“ dodala Vlastníková.