Slavnosti v Mimoni

I když zloději rozkradli tribunu na dostihovém závodišti v Mimoni a překazili tak pro letošek tradici dostihů, nenechalo si město vzít své oslavy. Ty začaly již v pátek neveřejným předáním cen města Mimoně vybraným osobnostem. Pro veřejnost slavnosti vypuknou v sobotu 11. srpna v 10 hodin na Náměstí  1. Máje pořadem pro děti Bonbóňoviny. Kromě jiného se představí domácí Klub agility se svými čtyřnohými šampiony, svoji show s biči ukáže mistr světa Pavel Votápek. Na večer je připravený koncert Marka Ztraceného a rockové kapely Těla.  Hrát se bude večer i na koupališti a po setmění hasiči předvedou oblíbenou fontánu.

Jazz v Dubé

Ten, kdo má rád jazz, swing a blues by určitě měl jet do Dubé, kde v areálu koupaliště Nedamov probíhají Mezinárodní jazzové dny. Odpoledne bude patřit volné literární tvorbě, kterou od 18. hodiny vystřídají muzikanti. Vystoupí mimo jiné Leona Machálková, kterou doprovodí Big Band CL. Těšit se můžete i na první dámu swingu Evu Pilarovou.
Pouť v Jezvé
Velké oslavy vypuknou rovněž  v Jezvé, kde se koná tradiční Svatovavřinecká pouť.  Během ní  si Jezvé připomene letošní výročí úctyhodných 815 let. Slaví i hasiči, a to 140 let existence sboru. Program zahájí v 10 hodin bohoslužba v kostele sv. Vavřince.  Bavit se můžete od jedné hodiny odpoledne na místním hřišti při fotbalových utkáních, bude se šermovat, tančit, zpívat nebo klouzat na pěně.

Připravte se

Volno si určitě naplánujte na příští víkend 18. – 19. srpna.  Těšit se na vás budou určitě v Doksech, kde se prostřednictvím městských slavností ocitnete v rakouském mocnářství.  V Památníku K. H. Máchy se v sobotu můžete podívat, jak vaše babičky praly spodní prádlo. Budou se hrát pohádky a zpívat. Hlavní gró slavností proběhne v neděli v areálu Poslova mlýnu. Přijedou kejklíři a komedianti, sokolníci, zahraje Klapeto a jistě pobaví scénky v podání CK kabaretu starého mocnářství.

Písně z muzikálu Michala Davida Děti ráje, zvířecí show a agility, fotbalové utkání, módní přehlídky, výstava veteránů, koncert Světlany Nálepkové a spousta atrakcí. To je jen namátkou výběr z toho, co si připravili pro návštěvníky v Zahrádkách u České Lípy, kteří zavítají v sobotu 18. srpna na Zahrádecké slavnosti na zdejším zámku.

Všichni recesisté, kteří se nebojí vzít pádlo do ruky, jsou vítaní v sobotu 18. června na Stružnické neckyádě. V jednu hodinu  se vyplouvá od mlýna, kdo přijde s patřičně vyzdobeným plavidlem, jede. Organizátoři místní Fichtl team samozřejmě zve i fandy, kteří budou patřičně podél Ploučnice povzbuzovat odvážné účastníky. Po dojetí je připravený zábavný program na hřišti ve Stružnici.