VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítěz je známý, kdo ale skutečně bude vládnout, určí až výsledek vyjednávání

Česká Lípa – Dvě třetiny voličů v České Lípě volby zcela ignorovaly. K urnám jich přišlo pouhých 32,61%. Zdá se to málo, ale připomeňme, že v komunálních volbách v roce 2006 byla účast ještě nižší – 28,06%.

18.10.2010 8
SDÍLEJ:

Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti. Komise začaly sčítat hlasy.Foto: Deník/Vít Černý

Poprvé od roku 1989 tu zvítězila jiná strana než pravicová ODS. Sociální demokraté se stali vítězem voleb, získali 25,29% hlasů a sedm křesel v zastupitelstvu.

Občanští demokraté sice dosáhli na druhé místo, ale zisk 19,67% a pěti křesel v zastupitelstvu je pro ně jistě zklamáním. Za několik posledních volebních období byli v České Lípě zvyklí hrát první housle. Po třech křeslech mají TOP 09, Věci veřejné a komunisté. Po jednom pak Strana zelených a Suverenita.

Lídryně ČSSD Romana Žatecká je s výsledkem spokojená. „Děkuji voličům, že nám dali svou důvěru. Je to pro nás historický úspěch a máme obrovskou radost, že po dvaceti letech od revoluce se radnice v České Lípě zbarvila do oranžova.“

Únava z modré vlády

Na otázku, co je za úspěchem, říká: „Možná že lidi jsou unavení modrou vládou, otrávení modrou vládou, možná to byla touha po změně a možná je to odraz současné situace v zemi,“ komentovala Romana Žatecká.

Dalším z vítězů je Karel Tejnora (ODS). Ten získal od voličů největší důvěru vyjádřenou počtem preferenčních hlasů (2 608) a přeskočil i svou stranickou kolegyni Hanu Moudrou.

„Jsem vítěz bez vojska,“ podotýká Karel Tejnora ke svému prvenství. „Chtěl bych poděkovat všem, že na mě nezapomněli.“ Historicky první porážku ODS komentuje klidně. „Kromě roku 2002 kopírovaly výsledky ODS v České Lípě volby parlamentní. Nejsem proto překvapený, pět křesel se dalo očekávat.“

Moudrá chce pravicovou koalici

Hana Moudrá také poděkovala voličům a prostřednictvím Deníku gratulovala vítězné ČSSD. „Pro mě je výsledek určitým zklamáním. I když v České Lípě žádný zásadní problém nebyl, myslím, že lidé byli naštvaní na reformní kroky a ve výsledku se odrazilo celostátní naladění lidí vůči ODS,“ komentovala výsledek Hana Moudrá.

Na otázku, jak vidí budoucí koalici, řekla: „I v České Lípě vyhrála pravice, proto bych byla ráda, kdyby se podařilo sestavit pravicovou koalici. Jednáme se stranami, které jsou nám nejbližší, tedy s TOP 09, Starosty a vyzvali jsme i Věci veřejné.“ Moudrá vylučuje koalici s KSČM. „Není ani vůle jednat s ČSSD. Nekontaktovali nás a my je také ne,“ dodává.

Karel Tejnora je poněkud jiného názoru. Z koalice s ODS by vyloučil komunisty. „Komunální volby jsou sice více o lidech, ale koalice s KSČM může stranu poškodit v dalších volbách,“ říká.

Véčkaři všechny naštvali

„Pokud vím, je napříč celým českolipským politickým spektrem odpor vůči Věcem veřejným. Jejich volební kampaň nebyla nejčistší a lidé, kteří jsou v komunální politice, pochybují o užitečnosti Petra Skokana pro město,“ dodal otevřeně svůj pohled na věc.

Vzhledem k výsledku voleb bude důležitý každý mandát. Za TOP 09 zhodnotil situaci Jiří Kočandrle. „Je škoda, že se demokratickým politickým stranám nepodařilo přesvědčit občany, aby přišli k volbám ve větším počtu. Vzhledem k nízké volební účasti, skutečnosti, že kandidátní listina je sestavena z nových neokoukaných tváří a v neposlední řadě dle našeho názoru nepříliš korektně vedené volební kampani VV, považujeme tento výsledek za úspěch. Děkujeme voličům, kteří měli odvahu dát nám svůj hlas a věříme, že se podaří sestavit pravicovou koalici,“ řekl.

Povolební vyjednávání pravicových stran s VV je naplánované na neděli večer. Další jednání začnou hned v pondělí. „Oslovujeme všechny subjekty a budeme hledat ten nejlepší program pro Českou Lípu. Od pondělí začínáme jednat,“ dodala Romana Žatecká (ČSSD).

Zastupitelé

Miroslav Hudec – SZ, Tomáš Vlček - Starostové, Martin Prokeš - Starostové, Věra Strnadová - Suverenita, Karel Tejnora – ODS, Hana Moudrá – ODS, Jana Jansová Kalousová – ODS, Jan Stejskal – ODS, Eva Stehlíková – ODS, Hana Dečiová – TOP 09, Karel Heller – TOP 09, Hana Kobosilova - TOP 09, Romana Žatecká – ČSSD, Jaromír Štrumfa – ČSSD, Petr Máška – ČSSD, Karel Bubeník – ČSSD, Martin Hájek – ČSSD, Jaroslav Ulbrich – ČSSD, Jana Rychtaříková – ČSSD, Panc Oldřich – KSČM
Jana Zejdová – KSČM, Marie Nedvědová – KSČM, Antonín Lačný – Věci veřejné
Jiřina Mimrová – Věci veřejné, Petr Skokan – Věci veřejné

Autor: Eva Vlastníková

18.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2444 - Úředníci v oblasti daní vrchní referent/rada v18 810 Kč

Úředníci v oblasti daní vrchní referent/rada v Oddělení kontrolním I. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ředitel Finančního úřadu pro Liberecký kraj jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále též „zákon“), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo č. 260257 – vrchní referent/rada v Oddělení kontrolním I, Odbor kontrolní, Sekce Územní pracoviště v České Lípě, v oboru služby „Daně, poplatky a jiná obdobná peněžitá plnění. Služební místo je zařazeno do 10. platové třídy. Pracoviště: Finanční úřad pro liberecký kraj, územní pracoviště v české lípě, Pátova, č.p. 2892, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavel Holčák, +420 487 808 340.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Pokojská100 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Posezónní údržba rekreačního střediska. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Náplní práce budou drobné opravy, natírání., , Vhodné pro cizince, vhodné pro absolventy, vhodné pro mladistvé., , Nabízíme: pracovněprávní vztah uzavřený Dohodou o provedení práce, hrubou hodinovou mzdu od 100 Kč do 140 Kč. Pracovní úvazek je možno upravit dle dohody., , Místo výkonu práce: Svor.. Pracoviště: Cestovní kancelář star line, s.r.o. - 001, 471 51 Svor. Informace: Zora Houšková, +420 725 455 115.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka sk. C. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Nádražní 253, Zákupy., Pracovní doba od pondělí do pátku, víkendy a svátky volné!, ŘP sk. C a profesní průkaz - podmínkou!, Základní mzda 19.000 Kč+prémie+benefity!, První kontakt telefonicky nebo emailem!. Pracoviště: Alimpex food a.s. - 001, Nádražní, č.p. 253, 471 23 Zákupy. Informace: Iveta Gondolová, +420 737 389 160.

539490 - Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář v odboru17 400 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář v odboru správy majetku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovního místa: celoroční údržba veřejného prostranství s využitím ručního nářadí a mechanizačních prostředků. Manipulace s odpadovými nádobami a těžkými břemeny v rámci zákonné úpravy. Údržba bytového a nebytového fondu města. Drobné zámečnické práce. , Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa , Platové zařazení a platové podmínky: 4. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (17 400 Kč), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: určitou po dobu jednoho roku s možností prodloužení na dobu neurčitou, Kvalifikační předpoklady a požadavky:, " střední vzdělání (vyučení), " manuální zručnost, Výhodou:, " praxe s prací se sekačkami, křovinořezy, motorovými pilami, sněžnými frézami apod. , " průkaz odborné kvalifikace , , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na doplňkové penzijní spoření, zvyšování kvalifikace formou školení., , Náležitosti písemné přihlášky: jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu, o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, , Přílohy přihlášky: , - životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, - kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 12.03.2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Údržbář" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, náměstí T. G. Masaryka 1/1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně Městského úřadu Česká Lípa , , Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Zdenka Břoušková, +420 487 881 178.

Fontána byla vrcholem Hasičských slavností.

Hasiči z celé země, spojte se. Chystá se největší hasičská fontána na světě

Zklamaní čeští hokejisté pro prohraném semifinále s Ruskem na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
AKTUALIZOVÁNO
8

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Postižené ženy se z Jestřebí přestěhují na okraj centra České Lípy

Česká Lípa – Konec bydlení v ústavu. Na jaře začne rekonstrukce domu v České Lípě, kde naleznou nový domov ženy s postižením.

ANKETA: Rusové budí respekt. Češi je ale mohou porazit

Páteční hokejová bitva s olympijským týmem ruských sportovců se blíží. Dokážou Češi zastavit rudou mašinu?

Jak jsme žili v Československu: Život v obci Prysk

Českolipsko – Každý pátek přinášíme v tištěném vydání Deníku fotky, na kterých se s vámi podíváme do minulosti, do československé minulosti. Další díl naleznete v novinách už v pátek 23. února.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT