K líčení ji to táhlo už odmala. Zatímco ostatní dívky si hrály s panenkami, jí a její kamarádce stačil k radosti make-up. Už na základní škole se rozhodla, že její další kroky budou směřovat na kosmetickou školu, kde vystudovala čtyřletý obor.

Líčení i účesy

„Už jako malá jsem snila o tom, že budu vizážistka. Byl to můj velký sen. Nevěřila jsem ale, že by mi za to mohl někdo platit. Možná proto jsem dlouhou dobu líčila zadarmo a za dobrý pocit,“ řekla make-up artistka, která se na profesionální úrovni věnuje své práci tři roky.

Před dvěma lety absolvovala několik kurzů a k make-upu přidala i vytváření účesů. „Hodně mě to baví, je pořád kam se posouvat a zdokonalovat. Je to pro mě výzva,“ dodala Rabová.

Letní kino funguje už několikátým rokem v České Lípě na Vodním hradě Lipý.
Fenomén letních kin žije. I na Českolipsku se připravují na letošní sezonu

Make-up artistka připravuje své klienty na důležité události v jejich životě. Hlavní náplň práce spočívá v profesionálním nalíčení a účesu. Zatímco přes léto převažují svatby, v zimě připravuje slečny na maturitní plesy a večírky. „Nalíčit ženu od základu je jako postavit dům. Baví mě celý proces, ale nejvíc na tom miluji to nadšení v tváři, když se klientka poprvé uvidí v zrcadle,“ popsala.

Na svatbu přirozeně

Inspiraci hledá na sociálních sítích, Instagramu či Pinterestu, ale zároveň se nechává vést vlastní intuicí a představivostí. „Stává se mi, že nemám žádný plán, a jakmile vezmu štětec do ruky, tak už přesně vím, co budu tvořit. To se děje vlastně docela často. Nemám moc ráda plánování,“ podotkla Michaela.

U svatební vizáže je aktuálně trendem přirozenost. Nevěsty upřednostňují jemné líčení a rozpuštěné vlasy, objemové vlny či spadlé drdoly s vyčuhujícími prameny. „Své klientky líčím podle toho, co jim sluší. Ať se jedná o líčení nebo svatební účes, vždy se řídím tím, aby se cítily pohodlně a krásně bez ohledu na trendy,“ zdůraznila Rabová.

Martin Fryč.
Šance lidí bez vazby na správné politiky byly velmi malé, říká Martin Fryč

Podle ní chybí Češkám odvaha ukázat svoji osobnost skrze make-up. „Typická česká žena, která si u mě sedne v křesle, skoro vždy řekne: Nelíčím se, hlavně ať to není moc výrazné,“ vykresluje. Sama na denní nošení preferuje přirozenost, zároveň se ale nebojí experimentování a extravagantnějšího vzhledu. „To však prezentuji maximálně na sociálních sítích,“ přiznala se smíchem. České soutěže v make-up stylingu ji nelákají. Výjimku představuje NYX Face Awards, které by se ráda zúčastnila, pokud se bude letos konat.

Aktuálně pracuje na rozšiřování svého fotografického portfolia a těší se na fotografické kurzy a svatební sezónu, až se zase vrhne naplno do práce. „Chtěla bych se neustále vyvíjet a posouvat dál. Hlavní je pro mě dělat svoji práci tak, aby neustále bavila nejen mě, ale i ostatní,“ uzavřela Michaela Rabová.