V pohotovosti jsou také poruchové čety společnosti ČEZ, které pracují na obnovení dodávek elektřiny, které na mnoha místech po celých severních Čechách přerušily spadané stromy a větve.

Na Českolipsko a okolí dorazil silný vítr až v úterý po půlnoci. Hasiči vyjížděli odstraňovat kmeny stromů do Tuhaně, Zákup a do Cvikova.

Asi kilometr za nádražím v Novém Boru ve směru na Svor najel osobní vlak s cestujícími do padlého kmenu stromu v kolejišti.Strojvedoucí naštěstí uviděl padlý strom včas, dal rychlobrzdu a utekl z kabiny k cestujícím. Nikomu se nic nestalo. Kmen stromu, který zůstal zaklíněný pod částí vlakové soupravy, místní dobrovolní hasiči rozřezali a odstranili. Na pomoc jim přijela jednotka z České Lípy a také drážní hasiči z Liberce.

„Výjezdy profesionálních i dobrovolných hasičů k popadaným stromům v Libereckém kraji stále pokračují, i když od ranních hodin je situace mnohem klidnější. Při mimořádných událostech zatím nebylo ohlášeno žádné zranění,“ říká Iva Michalíčková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Společnost ČEZ evidovala na Českolipsku jednu poruchu vedení vysokého napětí a osm poruch vedení NN. Během dopoledne byly bez elektřiny například Kunratice. „Obnovení všech dodávek předpokládáme během odpoledne,“ dodala Soňa Hendrychová, severočeská mluvčí ČEZu. Podle ní způsobil silný vítr největší komplikace na Děčínsku a Liberecku.