Ty pro cestující připravil německý dopravní svaz ZVON ve spolupráci s německými, českými a polskými dopravci. Využívat je turisté mohou v pohraničí České republiky, sousedního Polska a Německa. Bližší informace poskytl Jaroslav Kadlec, dopravní specialista společnosti KORID, která se stará o integrovaný dopravní systém Libereckého kraje.

„Jízdenku lze využít nejen ve veřejné hromadné dopravě na území Libereckého kraje, ale také v příslušných okresech v Německu a Polsku, které se nacházejí na území Euroregionu Nisa,“ upřesnil Jaroslav Kadlec.

Tři typy jízdenek

V nabídce jsou tři typy jízdenek Libnet+, vybrat si můžete podle počtu cestujících a navíc si můžete koupit mezinárodní „lítačku“ i pro kolo. „Turisté si mohou pořídit Libnet+ pro jednu osobu bez ohledu na věk v ceně 160 korun, dále pak Libnet5+ až pro pět osob bez ohledu na věk za 320 korun a jízdenka pro kolo je za 90 korun. Tu je však možno koupit pouze u dopravce České dráhy,“ vyjmenoval dopravní specialista.

Jízdenka, kterou si cestující koupí, má platnost až do 4. hodiny ranní následujícího dne.

A kde je možné jízdenku pořídit? Na pokladnách Českých drah v Libereckém kraji vybavených zařízením pro výdej elektronických jízdních dokladů, dále u průvodčích přímo ve vlaku, v předprodejních a informačních kancelářích dopravců, kterými jsou ČSAD Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, DPML Liberec a nově také u řidičů v příměstských autobusech.