Ti se v následujících měsících zapojí do monitorování a ochrany vzácných šelem. Na semináři v Doksech, který připravilo Hnutí DUHA Olomouc ve spolupráci se Správou CHKO Kokořínsko Máchův kraj, je připraven komplexní program zahrnující praktické ukázky stopování a dokumentace pobytových znaků vlků v terénu (chlupy, trus apod.). Zájemci se také seznámí s prezentacemi o vlku obecném u nás i v Evropě.

Přednášky českých odborníků doplní svými poznatky také zahraniční experti a zoologové Správy CHKO Kokořínsko Máchův kraj. Dobrovolníci Vlčích hlídek už šestnáct let chrání velké šelmy v Beskydech. Svou přítomností v terénu odrazují pytláky a mezi místními obyvateli a turisty šíří objektivní informace o vlcích, jejichž pověst je i dnes stále ještě neprávem postižena pověrami. Víkendový seminář se uskuteční s finančním přispěním Středočeského kraje.

„Seminář v Doksech je pouze pro předem přihlášené dobrovolníky. Není to však poslední seminář v okolí Máchova kraje, " říká Jiří Beneš, koordinátor Vlčích hlídek a terénní pracovník Hnutí DUHA.

Všechny články k tématu Vlci na Českolipsku ZDE

Další semináře a hlídky proběhnou v září a říjnu. Jeden seminář bude v okolí Ralska a druhý v okolí obce Příbohy. Dobrovolníci se do těchto akcí mohou přihlásit pomocí přihláškového formuláře. Stačí sledovat Facebook Vlčích hlídek, který naleznete pod názvem Velké šelmy, nebo na internetové stránce www.selmy.cz.

Dobrovolníci budou také kontrolovat fotopasti, ty v minulých dnech ukázaly, že se vlkům v Máchově kraji narodila letos minimálně čtyři mláďata.