Voda se šťávou, voda s několika kapkami citronu, voda jen tak, to býval zcela obvyklý nápoj. Dnes nosíme domů těžké balíky s balenou vodou a vlastně nevíme, proč. „Přitom pitná voda podléhá nejpřísnějším kontrolám, dokonce náročnějším než u západních sousedů,“ potvrdila manažerka kontroly kvality vody Jana Michalová.

Vodní zdroje v Libereckém kraji leží v místech téměř nedotčených civilizací. Českou Lípu zásobují zdroje z Pekla, okolí Zahrádek, Okřešic a Písečné.
Nezatěžovat životní prostředí nesmyslným množstvím PET lahví a zbytečně neutrácet peníze. S takovou myšlenkou přišla společnost Veolia a odstartovala akci Kohoutková. Jejím cílem je podpora restaurací, které zákazníkům nabídnou vodu z kohoutku, nejlépe zdarma.

Společnost Severočeské vodovody a kanalizace a Severočeská vodárenská společnost se k tomuto tématu staví rezervovaně. „Pro nás jsou prioritou koncoví odběratelé vody v řadu,“ uvedl generální ředitel Bohdan Soukup. O vyšších ziscích se v jejich případě hovořit nedá. „I kdyby úplně každý člověk vypil denně dva litry vody, jsou to pro nás haléřové položky,“ vypočetl Soukup.

„Lidé prostě mohou ušetřit. Kvalitní vodu mají přímo doma, nemusejí se dřít s plnými PET lahvemi z obchodu a pak je v lepším případě házet do tříděného odpadu,“ konstatovala ředitelka komunikace společnosti Veolia Eva Kučerová.

Zatím mnoho restaurací tuto službu nenabízí, v celých severních Čechách se můžeme napít kohoutkové vody jen v osmnácti zařízeních. Přitom více naklonění této službě jsou tam, kde hostí cizince. Zejména návštěvníci ze Středozemí jsou na takovou službu zvyklí.