Příspěvková organizace bude provozovat stávající části hradu Lipý i nově zřízené muzeum textilního tisku ve zrekonstruovaném hospodářském stavení vodního hradu Lipý.

„Rada města na svém říjnovém zasedání odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na obsazení této funkce zastřešující stávající a nově zrekonstruované objekty v areálu hradu Lipý,“ uvedla starostka Hana Moudrá.

V areálu vodního hradu, konkrétně v upraveném bývalém hospodářském stavení bude expozice textilu, která bude rozdělená na několik tematických okruhů. Vedle částí prezentujících historii potiskování textilu se objeví také zařízení pro sítotisk a přenosový neboli transferový tisk, které návštěvníky seznámí se současnými možnostmi potiskování textilu.

Dále pak budou v rámci expozice restaurovány i cenné textilní vzorníky a v rámci celého projektu bude rovněž provedena jejich digitalizace.

„Rekonstrukcí hospodářského stavení v areálu Vodního hradu Lipý v České Lípě došlo k celkové revitalizaci objektu a blízkého okolí,“ uvádí starostka města Hana Moudrá a dodává, že jeho využití na návštěvnické a poradenské centrum textilu tak přispěje k atraktivitě a ke zkvalitnění českolipské infrastruktury cestovního ruchu.