Vodní lyžařský vlek ve Stráži pod Ralskem se u návštěvníků těší stále větší oblibě. Do budoucna by se jeho areál mohl rozšířit po celém prostoru malé pláže u vodní nádrže Horka.
Nejen příznivé počasí, ale také stále oblíbenější wakeboarding a vodní lyžování, přiláká na strážskou pláž každý týden několik set návštěvníků. Na ty zde od letošního roku čeká několik novinek.
„V počátcích provozu vleku byl areál spíše provizorním nástupním místem pro lyžaře,“ říká Renata Balvínová z příspěvkové organizace Panda Sport, která vlek provozuje. Na zájem lidí však bylo potřeba reagovat vylepšením služeb. „Letos proto příchozím slouží upravená plocha kolem vleku, stinná přístavba a také zrekonstruované molo,“
Žádají o dotace na další práce
Tím však úpravy nekončí. Panda Sport společně se strážskou radnicí se nyní zaměřily na výstavbu nového sociálního zařízení a také na rozšíření areálu vleku po celé malé pláži. Představa je taková, že by zde měly vzniknout další odpočinkové zóny pro malé i velké návštěvníky. „Vodní lyžování využívá řada našich občanů. Důležité je, že tento druh sportu má své věrné příznivce a přiláká do našeho města každoročně ještě další návštěvníky,“ uvádí starostka Stráže pod Ralskem Věra Bradáčová.
Tempo prací však závisí především na financích, které se na projekty podaří získat. „Pokoušíme se získat dotace na tuto stavbu z fondů Evropské unie,“ doplňuje Renata Balvínová.
V současné době se provozovatelé mimo jiné připravují na tradiční závody ve wakeboardingu a vodním lyžování Panda Extrem Cup, které se budou konat 28. července v rámci Adrenalinového dne, který pořádá město Stráž pod Ralskem.