Podle výsledků nezávazné internetové ankety je situace na Českolipsku vyrovnaná. V jednatřiceti obcích a městech regionu z celkových 57 jste vybrali z pelotonu uchazečů nové tváře. V pěti obcích však stávající starostové svůj post neobhajují.

Pokud by výsledky kopírovaly skutečnost, i tak by zůstalo dost těch, kteří by si nemuseli vyklízet radniční kanceláře, konkrétně 26.

Nejvíce hlasů ve volbách nanečisto nasbíraly Jiřina Fridrichová ze Zákup (276) a současná starostka Stráže pod Ralskem Věra Reslová (256). Vaši důvěru by pro další čtyři roky dostalo také vedení například v Brništi, Horní Libchavě, Jestřebí, Novém Oldřichově či v Provodíně.

Kompletní výsledky nezávazného hlasování v jednotlivých obcích najdete ZDE

V České Lípě by funkci podle vašeho hlasování zastával Jan Vondrouš. O dva hlasy před současným starostou Kamenického Šenova Františkem Kučerou zvítězil Zbyněk Jech. Nové tváře jste vybrali také pro radnici ve Cvikově nebo Nový Bor.

Tyto výsledky jsou ale jen pohádka. Už za pět dní jí však svými hlasy můžete pomoci přeměnit ve skutečnost, kdy budete volit své zastupitele. Ti posléze ze svého středu vyberou starostu či starostku.

Do jejich samotné volby už moc nezasáhnete. Na vás bude, zda své favority podpoříte 10. a 11. října natolik, že získají zastupitelský mandát a dostatečnou pozici k vyjednávání o složení vedení obcí.