„Autoři se rozhodli nabídnout dosud nezpracované téma a myslím, že výsledek v podobě knihy s dosud nezveřejněnými fotografiemi potěší hodně Českolipanů. Proto se rada města rozhodla finančně podpořit vydání této knihy. Bude zajímavá jak pro čtenáře, kteří popisované období zažili na vlastní kůži, tak pro ty, kteří přišli na svět o něco později a nemají tušení, co tenkrát prožívali milovníci začínající rock'n'rollové a beatové kultury. Jako českolipská patriotka si ji ráda přečtu," dodává starostka Romana Žatecká.

Kniha „I can´t get no Českolipská satisfakce" zpracovává fakta a vzpomínky aktérů big beatového hnutí na Českolipsku, významnou část místní subkultury. Patronem knihy je slovenský fotograf Ivan Kelly Köhler, který svoji uměleckou kariéru zahájil na konci 60. let právě v České Lípě. Je také autorem snímků na titulní straně i uvnitř knihy.

Tomáš Cidlina je pak autorem textů a podle vydavatele by však obsah knihy nemohl vzniknout bez dokumentační a publicistické práce Milana Bárty. Jeho seriál, vycházející pod názvem Českolipský underground v kulturním měsíčníku a na českolipském regionálním informačním serveru, tvoří totiž základní faktografickou platformou celé knihy.

Stejně důležitou měrou se na ní podíleli i aktéři big beatového hnutí na Českolipsku. Díky jejich přímým vzpomínkám je každá kapitola doplněna autentickými příběhy a snímky dokreslujícími jednotlivá témata knihy.

Kniha vyjde na podzim a její křest se plánuje v rámci 40. ročníku Českolipského divadelního podzimu.