VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba sítí U Kola začala

Česká Lípa – Výstavba inženýrských sítí v lokalitě určené pro individuální bytovou výstavbu nazývané U Kola začala. O stavbu rodinného domku na louce, která sousedí s protihlukovou bariérou u silnice I/9 mělo zájem sto padesát stavebníků.

27.4.2010 5
SDÍLEJ:

U Kola začala výstavba inženýrských sítí pro rodinné domky. Foto: Deník/Eva Vlastníková

Vyroste tu necelá padesátka domů. Zasíťování, tedy přípravu stavebních parcel, provede firma Strabag Praha. „Stavba bude probíhat ve dvou etapách. První zahrnuje vybudování veškerých sítí, tedy vodovodu, kanalizace, plynovodu, vedení el. energie, veřejné osvětlení, komunikace, chodníky a napojení na okolní infrastrukturu, bude zakončena provizorními povrchy komunikací,“ upřesnil místostarosta Jan Stejskal.

Tuto část dokončí Strabag v září 2010. Lidé, kteří v této lokalitě žijí, ale velkou radost z výstavby nemají. „Běžte se podívat, jak vykáceli stromy,“ upozorňovala nás obyvatelka jednoho ze sousedních domů. A skutečně, ještě před zahájením výstavby vykácela odborná firma stovku stromů.

Firma Strabag zvítězila ve výběrovém řízení mezi dvaceti uchazeči. Radnice počítala, že celkové náklady na zasíťování, včetně kácení stromů, dosáhnou částky 37 milionů. „Nabídka je o osm milionů nižší, než jsme předpokládali,“ uvedl Jan Stejskal.

U kácení sto pěti stromů byl původní rozpočet milion, ale firma Petr Charvát Praha 8 práce provedla za 44 tisíc. Ve druhé etapě budou dokončeny povrchy a nakonec přijdou na řadu sadové úpravy. S tím se počítá v roce 2012. „Cena v této lokalitě byla pět set korun za metr čtvereční,“ řekl místostarosta.

Další místo pro rodinné domky mělo být v oblasti od Staré Lípy směrem na Dobranov. Parcely nad kotelnou zůstávají jako stavební, město ale chtělo toto území pro výstavbu rozšířit. To ale zamítli ekologové.

„V územním plánu jsou jako takzvané rozvojové lokality navrženy Dolní Libchava, Žizníkov a území od sídliště Slovanka směrem na Horní Libchavu,“ upřesnil místostarosta.

Autor: Eva Vlastníková

27.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení