Teploty mají přesáhnout 31 °C. Největší riziko bude mezi 11. a 19. hodinou „V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně,“ upozorňují meteorologové.

Takto vysoké teploty jsou vysokou zátěží pro lidský oranismus. Hrozí nebezpečí přehřehřátí a dehydratace. Doporučuje se proto dodržovat pitný režim a zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Dále je pak vhodné omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Lidé by také neměli nechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Ojediněle se podle předpovědi vyskytnou prudké bouřky se silným nárazovým větrem. Lokálně mohou přinést i kroupy a přívalové srážky. V tomto případě platí výstraha od úterní 15. do středeční 5. hodiny ráno.