Projekt vzdělávání zaměstnanců firem, které zasáhla krize, bude mít pokračování. Společnosti, které musejí reagovat omezením výroby, budou moci své pracovníky školit v rámci projektu Vzdělávejte se!

„Za tři měsíce, od dubna do června, se do projektu přihlásilo třináct firem s 634 zaměstnanci. Objem finančních prostředků vynaložených v rámci okresu byl 6,32 milionů,“ uvedla tisková mluvčí českolipského úřadu práce Marcela Ottová.

Tuto částku použili zaměstnavatelé na mzdy pracovníků, kteří se vzdělávali, na stravné, cestovné a na úhrady za výuku.

Na Českolipsku přišlo od počátku roku o práci pět tisíc lidí. Projekt si kladl za cíl udržet stávající zaměstnanost v konkrétních firmách.

„Firmy na Českolipsku avizují další odstávky a snížení objemu výroby, a proto je vzdělávání dobrou variantou před propuštěním dočasně nevyužitých zaměstnanců,“ předpokládá ředitelka ÚP Zdeňka Cibulková.


Učili se jazyky i obrábění

V čem pracovníci třinácti firem zvýšili své schopnosti? Podle Marcely Ottové byl zprvu velký zájem o školení v počítačových dovednostech. Pak se zájem přenesl jinam. „Lidé se školili jak v technických oborech, jako je sváření, obrábění, práce na NC strojích, tak i v takzvaných měkkých dovednostech, například v komunikaci,“ upřesnila mluvčí úřadu práce.

Konkrétním příkladem je firma Fehrer, jejíž zaměstnanci absolvovali kurz odborné a technické němčiny a pak cestovali na zaučení do Německa.
Zemědělské družstvo Brniště požádalo o kurz efektivních reklamních sdělení. „Pracovníci v dnešní době musejí být flexibilní, a tak někteří technicko hospodářští pracovníci prošli kurzem řízení vysokozdvižného vozíku,“ pokračuje mluvčí.

Nejvíc pracovníků školila firma Protool. Z jejich řad prošlo vzděláváním 1 500 zaměstnanců.