Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VZP: Chtěli jsme zůstat

Česká Lípa - Přestěhování Všeobecné zdravotní pojišťovny z objektu U Vodního hradu šetří kontrolní výbor zastupitelstva v České Lípě.

23.9.2011 13
SDÍLEJ:

Pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny v České Lípě.Foto: Deník/Jan Škvára

Jaromír Štrumfa (ČSSD) obvinil radnici, že špatně hospodaří s městským majetkem, když nechala odejít dobrého nájemníka. Starostka Hana Moudrá (ODS) jej vyzvala, ať podá trestní oznámení. VZP opustila ke konci loňského roku prostory městského objektu U Vodního hradu a nastěhovala se na náměstí T. G. M. do domu soukromého podnikatele.

Nájemce versus záměry města

Kontrolní výbor se obrátil na ředitele VZP Mudr. Pavla Horáka, aby jim vysvětlil ukončení nájemní smlouvy mezi VZP a českolipskou radnicí. Z vyjádření ředitele jednoznačně vyplývá, že přesun pobočky z prostor U Vodního hradu požadovali představitelé města.

VZP se do objektu nastěhovala v roce 1995 a nájemní smlouvu s radnicí uzavřela na 15 let s tím, že po uplynutí této doby uzavře město s pojišťovnou smlouvu o nájmu na dalších pět let. Ale zhruba rok před koncem patnáctileté nájemní smlouvy se na VZP obrátil písemně bývalý místostarosta Jan Stejskal (ODS).

„Podstatné pro další pokračování vztahu jsou záměry města. Potřebujeme provést rekonstrukci objektů (pozn. red. U Vodního hradu) a máme zájem tam přestěhovat celý stavební úřad kvůli rozrůstající se agendě,“ zdůvodňoval Jan Stejskal, proč radnice nechce uzavřít nájemní vztah s VZP na dalších pět let, k němuž se v první smlouvě zavázala.

„To je v kontrastu s tím, co zastupitelům tvrdila starostka Hana Moudrá,“ reagoval při středečním jednání zastupitelů Jaromír Štumfa.

Moudrá: Nechtěli a odešli

Hana Moudrá (ODS) ve své reakci de facto potvrdila, že dva roky před vypršením nájemní smlouvy hledali řešení, kam umístí stavební odbor a jejich volba padla na dům U Vodního hradu. „VZP platila měsíční nájemné pouze 51 tisíc korun, které se po patnácti letech mělo zvýšit na 171 tisíc korun, tedy na obvyklou cenu v místě. To nechtěli a odešli,“ doplnila Hana Moudrá.

Pojišťovna tak od letošního roku úřaduje v nejlukrativnější části města na náměstí T. G. M. Její pobočka sídlí v domě známého podnikatele Milana Baiera. Tomu zmíněnou nemovitost na náměstí odklepli zastupitelé v roce 2008 za částku mírně přesahující tři miliony korun, ačkoliv jiný zájemce nabízel milionů osm až deset. Kolik VZP soukromému majiteli platí, pojišťovna neprozradila.

Do uvolněného objektu U Vodního hradu ale nezamířil podle původních plánů stavební úřad. Po úpravách za více než dva miliony korun se sem v nejbližší době přestěhuje městská policie a odbor dopravy, tedy nikoliv avizovaný rozrůstající se stavební úřad.

Přitom ještě loni vedení města zvažovalo, že by odkoupilo bývalou léčebnu dlouhodobě nemocných Pod Holým vrchem a přestěhovalo tam právě městské strážníky. To však zastupitelé kvůli vysokým nákladům souvisejícím s koupí budovy a stěhováním neodsouhlasili.

Volba tak padla na objekt U Vodního hradu. „Těžko bychom hledali jiného nájemce, který by obsadil celý dům,“ poznamenal tehdy Jan Stejskal.

„Vedení města se nechovalo jako řádný hospodář. Umístění městské policie považuji za výmluvu,“ podotkl k vývoji Štrumfa. V souvislosti s tím jej Hana Moudrá vyzvala, aby na ni tedy podal trestní oznámení. „Ať to vyšetří policie, jestli jsme špatně hospodařili,“ uzavřela Moudrá.

Autor: Radmila Pokorná

23.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 13
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení