VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vztahy v Jiskře zajiskřily

Nový Bor – Vedení novoborské Tělovýchovné jednoty Jiskra má spory se svými sportovními oddíly. Jejich členové dokonce uspořádali podpisovou akci proti uzavírání sportovišť, které TJ Jiskra ústy výkonného ředitele Petra Mánka avizuje.

6.2.2010 12
SDÍLEJ:

O čistotu a pořádek se v novoborské sportovní hale stará Jaroslava Mánková. Foto: Deník/Petr Šimr

Dlouholetá jednání o bezúplatném převodu sportovišť od TJ Jiskra na město Nový Bor definitivně skončila. Alespoň podle dopisu, který v závěru loňského roku obdržel novoborský místostarosta.

„Podmínky navržené vaší stranou jsou pro TJ Jiskra nepřijatelné ve všech bodech. Vzhledem k postoji městského zastupitelstva a sportovního výboru odstupuje TJ Jiskra od dalších jednání o bezúplatném převodu jakéhokoliv svého majetku a bude nadále uplatňovat svá vlastnická práva. TJ Jiskra se nebrání dalším případným jednáním o problematice sportovišť,“ citujeme v plném znění dopis podepsaný Jiřím Šemberou, předsedou výkonného výboru TJ Jiskra.

Zastupitelé koncem roku neschválili příspěvek tělovýchovné jednotě na provoz sportovních zařízení s argumentem, že Jiskra hospodaří zcela neprůhledně. Pro letošní rok má Nový Bor v rozpočtu milion a sto padesát tisíc na provoz sportovišť TJ Jiskra.

Peníze z rozpočtu nestačí

„I kdybychom dostali celou rozpočtovanou částku, na provoz našich sportovišť to v žádném případě stačit nebude,“ tvrdí Petr Mánek, výkonný ředitel TJ Jiskra Nový Bor. „Vždyť jen za vytápění sportovní haly zemním plynem platíme denně tři a půl tisíce korun. Proto v současné době nevíme, zda a jak dlouho budeme sportovní zařízení provozovat. Ani když dotaci doplníme o vlastní příjmy, peníze nám nepostačí,“ předpokládá Petr Mánek s poukazem na zákon o úpadku a způsobech jeho řešení.

„Insolvenční zákon zavádí přísnou odpovědnost fyzických osob, které nereagují na situaci, kdy je jimi řízená společnost v úpadku. TJ Jiskra v úpadku zatím není, ale ve chvíli, kdy nebudeme moci pokrýt své závazky, musím okamžitě reagovat a dát návrh na insolvenční řízení. Nebo mě musí někdo této odpovědnosti zbavit a musí ji převzít jiná fyzická osoba,“ doplnil výkonný ředitel.

Zdůraznil také, že TJ Jiskra v současné době neučinila žádné kroky k uzavření sportovišť a ani se k nim v nejbližší době nechystá.
Proti tomu se ale ohradili členové sportovních oddílů. Ti chtěli svolat valnou hromadu tělovýchovné jednoty, aby společně řešili tyto zásadní problémy. I toto jednání ztroskotalo. Více se k němu vyjadřuje zastupitel Jaromír Dvořák na straně 8. Petr Mánek se k průběhu valné hromady odmítl vyjádřit.

Sportovci protestují

Jsme řádní členové Tělovýchovné jednoty Jiskra Nový Bor, kteří chtějí i nadále sportovat a udržet v řádném provozu sportoviště TJ. V žádném případě nesouhlasíme s jejich uzavíráním, které je nám vedením TJ opakovaně předkládáno jako jedno z řešení současné situace. Chceme pokračovat v jednání s Městem Nový Bor, které je poskytovatelem největšího objemu peněz pro TJ.
Nesouhlasíme s rozpuštěním mimořádné Valné hromady konané dne 27. ledna 2010.

Toto rozhodnutí předsedy p. Šembery se souhlasem výkonného ředitele P. Mánka je protizákonné a neslučuje se ani se stanovami TJ Jiskra. K jejich porušení došlo již při stanovení termínu, neboť VH nebyla svolána do 30 dnů od předání podpisových listin členů. Všechny valné hromady jsou veřejné a rozpočet Jiskry neohrozí. Z jednání valné hromady není možné vykazovat členy TJ, kteří se jednání účastní jako hosté a hlasovat nechtějí.

Žádáme, aby byla svolána nová mimořádná valná hromada do 30 dnů ode dne doručení tohoto dopisu.

Autor: Eva Vlastníková

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení