„Krajské prověřovací cvičení se provádí jedenkrát v kalendářním roce. Termín a námět cvičení nejsou jednotlivým složkám, vyjma úzkého okruhu organizátorů, dopředu známy a je při něm postupováno jako u skutečného zásahu,“ řekl v roce 2011 Radek Vojík z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Situace na místě byla připravena tak, aby co nejvíce napodobovala skutečné podmínky, jako například odborně namaskovaní figuranti nebo zakouření prostoru diskotékovým dýmem.

Dance fashion show nabídla módní přehlídku, taneční vystoupení i ukázky práce skvělých kadeřníků.
Z archivu Deníku: Jak extravagantní modely ovládly Kulturní dům Crystal

Cvičení se v roce 2011 zúčastnily jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů dle poplachového plánu pro město Mimoň s dvanácti cisternovými automobilovými stříkačkami, dvěma dopravními automobily a nosičem kontejnerů se štábním kontejnerem ze stanice Liberec. Povolán byl i psovod se záchranářským psem speciálně vycvičeným pro vyhledávání osob v sutinách. Policie České republiky na místo vyslala 18 příslušníků a šest hlídkových vozů.

Jednatřicet pracovníků Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje se na místo dostavilo s dvanácti sanitními vozidly a vozidlem hromadných neštěstí. Povolán byl i vrtulník, který však vzhledem k husté mlze nezasahoval a vrátil se zpět na letiště do Liberce.