Mezi přítomnými a zároveň hlavním rozhodčím byl před deseti lety mistr republiky, a dokonce vicemistr světa ve cvrnkání kuliček Zbyněk Fojtík. Ten po celou dobu soutěže řídil, kdo s kým bude hrát a mimo jiné na začátku vysvětlil pravidla.

Nejprve si soutěžící rozhodili o to, kdo bude začínat. Poté každý ze soutěžících rozhodil všech deset kuliček, samozřejmě co nejbliže k důlku, který byl vzdálený přibližně pět až šest metrů. A nakonec následovalo samotné cvrnkání, kvůli kterému se všichni sešli.

V jednom kole hrála předem vylosovaná dvojice vždy dvakrát, často byla výsledkem i remíza, která někdy nepotěší. Protože ale na závodišti a kolem něj panovala skvělá a pohodová nálada, nikdo si z případné prohry či remízy těžkou hlavu nedělal.

Celkem se odehrálo šest kol, ve kterých si každý zahrál dvakrát, takže i když někdo nebyl zrovna mistr, dostatečně si zavrnkal, a odnesl si tak netradiční příjemný zážitek. Po skončení posledního, šestého kola, následovalo velké finále a samozřejmě vyhlášení vítězů, pro něž pořadatelé soutěže připravili opravdu hodnotné ceny. Tato, pro některé možná dávno zapomenutá hra, ožila v roce 2011 v Chotovicích už dokonce potřetí.