Tentokrát se akce uskuteční na podporu malé dívky Lilli, kterou postihl Crouzonův syndrom (specifický tvar hlavičky). Vstup je zdarma, diváci mohou přispět libovolnou částkou do připravené kasičky. Výtěžek na místě převezeme malá Lilli s maminkou, které se koncertu zúčastní.

„Na původních plakátech byl kromě ostatních interpretů uveden jako hlavní hvězda koncertu Dalibor Janda s jeho dcerou Jiřinou, kteří se ve finále omluvili a na koncert nepřijedou. Na poslední chvíli se nám ale podařilo oslovit jiné interprety,“ říká producent akce Martin France.

A tak se na letošním balkónu místo již zmíněného Dalibora Jandy objeví legendární pěvecké duo Kamelie, alias Hana Buštíková a Dana Vlková, které se představí na závěr koncertu jako hlavní hvězdy a zazpívají své největší hity. A nové pozvání přijal i svalnatý kytarista a písničkář, původním povoláním tělocvikář Martin Maxa, který by rád na balkóně představil i svoji houslistku, která ho doprovází v rámci jeho koncertů po ČR.

Poprvé z českolipského balkónu též přispějí svým vystoupením i herec a zpěvák Petr Batěk a také mladý, ovšem hlasem překvapující zpěvák Tomáš Ringel. No a potřetí se na akci objeví dva zpívající Českolipáci, a to blonďatá dračice s kovově pevným hlasem Zuza Nová a producent tohoto koncertu a zpěvák v jedné osobě Martin France.

Pro diváky je připraveno i jedno malé překvapení a celou tuto show bude také již potřetí moderovat mladý imitátor a moderátor Zdenek Barnet. Koncert již potřetí podporuje město Česká Lípa, zahájí ho starostka Jitka Volfová.