„Bude v něm vybudován také víceúčelový sál a infocentrum,“ řekl starosta Zbyněk Polák. Objekt radnice pak může využít policie. Hotel Koruna město prodalo v roce 1990. Jeho nový majitel se však poté zadlužil, o hotel přišel a město jej po roce 2000 znovu získalo do svého vlastnictví.

„Záměrem bylo, aby dům žil. Proto se do něj stěhuje radnice a také knihovna, která teď sídlí v nevyhovujících prostorách,“ vysvětlil starosta.
Rekonstrukce začala loni v březnu, hotová by měla být letos v říjnu. Celkové náklady na přestavbu jsou zhruba 36 milionů korun, z toho 33,4 milionu pokryla dotace z ROP.

Žandovští přestavbou domu získají nový multifunkční sál, pro turisty v něm bude fungovat infocentrum, jež ve městě nyní chybí. Současná budova radnice ještě nové využití nemá, vedení města však několik nápadů má. „Zatím se o tom rozhoduje. Jednou možností je samozřejmě objekt pronajmout. Nabízí se ovšem také ta varianta, že by se sem přestěhovala Policie ČR, která v Žandově sídlí v nevyhovujícím objektu,“ dodala starosta.

Podobný projekt by rádi uskutečnili také ve Stráži p. R., kde by chtěli přestavět historický Gablerův dům. Kromě toho by v něm mělo vzniknout také infocentrum a knihovna. Problémem však jsou finance, rekonstrukce by si vyžádala asi sto milionů korun, i v případě získání dotace by to bylo pro Stráž hodně. Podle starostky Věry Reslové se proto dům v nejbližších pěti letech opravovat nebude.