Na pozici primáře totiž skončil čtyřicetiletý lékař a bývalý předseda představenstva nemocnice Radek Havlas. Ten byl ve sporu s vedením nemocnice, které minulý týden kritizoval i v článku, jenž publikoval Českolipský deník.

Den poté, co článek vyšel, zůstal Havlas nejen bez svého primariátu, ale i úplně bez práce jako lékař. „Obdržel jsem dokument o překážce v práci ze strany zaměstnavatele. Podle tohoto dokumentu pro mne nemá nemocnice práci," uvedl teď už bývalý primář.

Do konce února, kdy mu vyprší pracovní poměr, má tak vynucené placené volno.

Že by mohl být jakýkoliv lékař v nemocnici, která prochází personální krizí, nepotřebný, je překvapující. Vedení nemocnice ale zatím nechce změny, ke kterým došlo v závěru minulého týdne, komentovat.

Generální ředitel Jaroslav Kratochvíl pro Deník pouze potvrdil, že novým primářem gynekologicko-porodnického oddělení se stal devětatřicetiletý lékař Miloš Volek mladší. Ten byl přitom jedním z šesti lékařů z porodnice, kteří podali v závěru minulého roku výpověď. To už tedy neplatí.

Zda své výpovědi stáhli kromě Volka i další lékaři, nechtěl generální ředitel komentovat. „Chceme dát novému primáři klid a čas, aby situaci na oddělení stabilizoval," vysvětlil Kratochvíl.

Radek Havlas byl primářem gynekologicko porodnického oddělení v České Lípě od ledna 2009, od května 2013 do září 2015 byl předsedou představenstva nemocnice. V nemocnici pracoval od ukončení studií.