Na společnou práci zavzpomínal kolega z rady města Karel Voráček. Připomněl, co se v devadesátých letech podařilo a vyzdvihl atmosféru, která na radnici panovala. „Ty roky byly krásné a úspěšné. Nefungovaly koaliční hrátky a domluvy. Argumentovalo se a kdo měl argumenty, prosadil se,“ vzpomínal Karel Voráček.

Podařilo se vybudovat vlek vodního lyžování, fungující kino, zateplování domů, rekonstrukce bazénu, převzali jsme kulturní dům, vykoupili domy určené k likvidaci, takový je velmi zkrácený výčet toho, co se za doby působení bývalého starosty podařilo.

„Starosta zaslouží obdiv za zvládání nelehkých jednání, která vedl. Přinášel nové zajímavé vize, získal pro ně podporu kolegů a dokázal je rychle realizovat. Má můj obdiv za úspěšné řízení jednání zastupitelstva, ale i úřadu. To vše bylo podmínkou realizace staveb a dalších zásahů. Navíc se tak ukázal potenciál lidí. Věci se dělaly rychle, levně a bez postranních úmyslů,“ řekl bývalý zastupitel.

Doba i nálada byly jiné

„Oceňuji zkušenosti a rozhled, které Bohuslav Rychtařík projevil při řízení města,“ shrnula současná starostka Stráže Věra Reslová. S humorem a nadhledem sobě vlastním se ohlédl za svou činností i sám oceněný Bohuslav Rychtařík. „S Karlem jsme toho prožili moc. I když jsme měli jiné názory a rvali jsme se o ně, zůstali jsme kamarádi,“ řekl s díky za toto ocenění.

„Tak dobrý se necítím, ale měl jsem kliku na lidi kolem sebe. I na to, že mi zastupitelstvo dávalo na jednání takové pravomoce, že jsem mohl kdykoliv a jakkoliv zareagovat. My jsme byli parta, pohádali jsme se, vyřešili jsme to, pak to všechno fungovalo. Nebyly tam postranní úmysly a zákulisní praktiky,“ dodal Bohuslav Rychtařík s úsměvem.

Poděkovat za jeho práci mu přišlo několik desítek lidí.

Bohuslav Rychtařík byl prvním porevolučním starostou Stráže pod Ralskem, ve funkci zůstal až do voleb v roce 2002. Na vedení města se jako zastupitel podílel až do roku 2010.
V loňském roce také oslavil významné životní jubileum – sedmdesáté narozeniny.