VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za venčení psů bez vodítka pokuta

Nový Bor - V Novém Boru nesmí psi pobíhat na volno nejen přímo ve městě, ale ani v přilehlých lesích. Strážníci jen letos pokutovali na čtyřicet majitelů psů.

10.7.2011 2
SDÍLEJ:

Ilistrační fotoFoto: Deník

Jestli jste majitelem psa a doteď jste byli zvyklí nechávat ho při venčení pobíhat okolo sebe, protože víte, že vám nikam neuteče, je velmi pravděpodobné, že jednou za vaše počínání dostanete pokutu. Strážníci městské policie v Novém Boru jsou totiž neúprosní a na volně pobíhající psy se už od začátku tohoto roku zaměřují čím dál tím víc, protože právě volný pohyb vašich čtyřnohých mazlíčků je v Novém Boru zcela zakázán.

Pohyb psů v ulicích a jiných veřejných prostranstvích jasně upravuje platná Obecně závazná vyhláška č. 2 z roku 2005. Podle ní jsou všichni majitelé bez výjimky povinni mít psa na vodítku. Větším plemenům, s výškou přesahující třicet centimetrů v kohoutku, pak ještě musejí nasadit náhubek. Ovšem i přesto, že vyhláška zní celkem jasně, někteří chovatelé na to ale příliš nedbají.

S vodítkem se pes neproběhne

„O vyhlášce vím a taky jsem si vědoma toho, že bych měla svého psa mít na vodítku, jenomže to se potom vůbec neproběhne. Kromě toho na přivolání poslechne a nikoho neohrožuje. Kdybych měla psa, o kterém bych věděla, že může být agresivní, z vodítka bych ho nikdy nepustila,“ vysvětluje své důvody Jana z Nového Boru.

Ať má každý důvody jaké chce, vyhláška platí celoplošně pro všechny, a tak jen za období od ledna do dubna uložili strážníci chovatelům celkem dvaadvacet sankcí za volné pobíhání jejich zvířecích miláčků. „Tento problém se musí řešit. Je na majitelích, aby přijali svou zodpovědnost. Proto v kontrolách a postizích nepolevíme,“ sliboval v dubnu chovatelům Jiří Zemanec, velitel Městské policie v Novém Boru. A tak se také stalo a stále se děje.

Kromě volně pobíhajících psů strážníci řeší i problém toulajících psů, kterých je po Novém Boru také celkem dost. Ty potom odvážejí do nejbližších útulků, kde si je majitelé mohou vyzvednout.

„Od začátku roku do dneška jsme odchytili a odvezli do útulku padesát toulavých psů. Stále také řešíme venčení bez vodítka, které je v Novém Boru povinné. Letos jsme kvůli tomu udělili již kolem čtyřiceti pokut,“ shrnul situaci Jiří Zemanec, velitel Městské policie v Novém Boru. Ten také dodal, že výše sankce, která se za porušení této povinnosti ukládá, je pět set až tisíc korun.

Na volno to nejde ani v lese

V neposlední řadě nezapomínejte, že zákaz volného pobíhání psů platí nejen ve městě, ale i v přilehlém okolí.

„Psi nesmějí pobíhat bez vodítka ani v přilehlých lesích, které jsou oblíbeným cílem vycházek. Takovou lokalitou je například prostor u sídliště Rumburských hrdinů nebo na Hřebence směrem k Janovu. Často tudy chodí maminky s malými dětmi a chlupatá běžící střela bez vodítka a náhubku se pro ně může stát hrozbou. Venku se totiž psi chovají divočeji, mnohdy i agresivněji,“ vysvětlil Jiří Zemanec.

Autor: Adéla Vachtová

10.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení