"Policejní hlídka se rozhodla kolem poledne pro kontrolu postaršího vozu, který se pohyboval po náměstí. Ve voze seděli tři lidé. Řidič byl po žádosti o předložení dokladů zmatený. Nejdříve tvrdil, že nechal řidičský průkaz doma, poté, že si nepamatuje, kdy se narodil. Situaci chtěla pravděpodobně zachránit jeho spolujezdkyně, která se do debaty vložila a policistům řekla, že má muž problémy s pamětí," uvedl tiskový mluví policie Vojtěch Robovský.

Poté co se muž policistům představil několika identitami, nepředal jim ale žádný doklad, ho muži zákona vyzvali k dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost drog. Řidič odmítl. Jakmile jej policisté vyzvali, aby je následoval na blízkou stanici, rozvzpomněl se, že doklad totožnosti vlastně má, ale nepředložil ho, neboť má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. 34letý muž z Litoměřicka tak putoval v doprovodu policistů na služebnu.

O necelou hodinu a půl později projížděla městem další policejní hlídka. Když na okraji města míjeli policisté benzinovou čerpací stanici, spatřili nápadně pomalu jedoucí západoněmecký vůz. Rozhodli se tedy pro kontrolu. V autě jeli pouze dva lidé, protože třetí pasažér byl tou dobou ještě na policejní služebně.

"Muž, který původně seděl na zadním sedadle, zaujal nyní místo řidiče. Jen spolujezdkyně zůstala sedět na výsostném postu hned vedle. Ani v tomto případě policisté s výzvou k předložení dokladů potřebných k řízení nebyli úspěšní. Muž z Mostecka uvedl, že žádné doklady nemá. Po chvíli muž nadiktoval policistům své nacionále. Na fotografii v evidencích byl však někdo jiný. Pokusil se vydávat za svého bratra," řekl Robovský. Muž odmítl dechovou zkoušku i test na drogy. Také tento řidič měl vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. I tento řidič tedy putoval na policejní stanici.

Když policisté zastavili stejný vůz potřetí. Seděla za volantem jediná dáma, která v autě byla. Když i ji policisté vyzvali ke kontrole dokladů, nezapírala, neměla řidičský průkaz a taktéž měla zákaz řízení. Dechové zkoušce i testu na drogy se žena z Mikulova odmítla podrobit.

"Povedenému trojlístku, který navštívil malebné městečko protkané historií, sdělili policisté obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Shodně jim tak v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta," uzavřel Robovský.