Originální vánoční dárek v podobě 100 plechovek piva Gambrinus nadělil Deník ve čtvrtek Michalu Starému z Mimoně.

Ten totiž na podzim totiž vyhrál soutěž pro všechny tatínky, kterým se na magické datum 11. 11. 2011 narodí dítě. Stačilo jen o této radostné události Deník informovat. Michal Starý tak učinil, což mu vyneslo bohaté pivní zásoby.

„Náš syn Matěj se narodil jedenáctého listopadu císařským řezem v pět hodin ráno. Poprvé jsem ho ale viděla až okolo jedenácté,“ řekla partnerka Michala Starého Olga Straková.

Matěj Starý přišel na svět v českolipské porodnici 11. 11. 2011, vážil okolo 3,5 kilogramu. Do nemocnice přijeli nastávající rodiče Olga Straková a Michal Starý už kolem půlnoci. Když narození vnuka oznámil pyšný otec babičce, přinesla mu výstřižek z Českolipského deníku.

„Babička deník pravidelně čte. Když mi o soutěži řekla, nejdřív jsem se přihlásit nechtěl. Ale pak jsem si řekl, proč ne,“ informoval Michal Starý.

Dva dny před Vánoci tak šťastný výherce dostal od Deníku 100 plechovek piva. Při přebírání nadílky řekl, že si všechny nenechá. Část věnuje tatínkovi, další pak tchánovi a zbytek si Michal Starý schová na silvestra.

„První termín porodu mi lékař opravdu stanovil na jedenáctého listopadu, podle ultrazvuku ale termín vyšel už na sedmého,“ upřesnila Olga Straková s tím, že si tajně přála, aby se syn narodil jedenáctého.

„Je to hezké datum a navíc má Matýsek na začátku rodného čísla hned šest jedniček za sebou,“ doplnila čerstvá maminka.

Paličatost mu vyženou z hlavy

Magické účinky výjimečného data 11. 11. 2011, totiž koncentrace neústupnosti a sebevědomí, prý na svém synovi rodiče zatím nepozorují.

Matýsek je velmi klidné dítě, pokud pláče, uklidní ho náruč maminky Olgy Strakové. Podle ní ji také její syn už pozná, rovněž ví, kdy mluví ona a kdy někdo jiný.

Nejraději má malý Matýsek nyní, ve svátečním čase, světýlka v okně, která kvůli němu rodiče koupili a nainstalovali. Podle maminky se mu líbí jasné světlo, které vydávají. Když se na ně dívá, nevydá ani hlásku.

„Pokud by se na něm do budoucna začaly projevovat nějaké známky paličatosti nebo vzdoru, hned mu je vyženu z hlavy,“ přislíbil novopečený tatínek Michal Starý.