Začátek října patří tradičně Týdnu knihoven, celostátní kampani na podporu knihoven, čtení a čtenářů. Společným tématem letošního již 22. ročníku je lokální historie. Připojí se i českolipská Městská knihovna, kde už dnes vyvrcholí literární a výtvarná soutěž pro žáky základních a středních škol. Ta probíhala u příležitosti 100 výročí založení našeho státu. Slavnostní vyhlášení výsledků začne v čítárně knihovny v 16 hodin.

Ve středu 3. října si budou moci zájemci ověřit své znalosti z historie města. Odpoledne plné hádanek a soutěží proběhne od 15 do 17 hodin v oddělení dětské literatury. Známé českolipské domovní znaky představí historik Ladislav Smejkal na čtvrteční procházce městem. Sraz je v 16 hodin před knihovnou.

Móda a burza v muzeu

Speciální program k Týdnu knihoven přichystalo i Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Akci bude provázet výstava mapující módní trendy z jejího prvního období a ukázka dobových časopisů pro muže a ženy. Pro děti bude připravená dílnička, ve které si vyrobí knižní záložku s motivy prvorepublikové módy.

Týden knihoven vyvrcholí knižní burzou, která se tentokrát bude konat v Galerii Chodba. Ti, kteří nechtějí vyhodit nepotřebné knihy (ale i gramodesky, pohlednice, fotografie, kalendáře a další tiskoviny) je nabídnou k prodeji. Burza knih se uskuteční v sobotu 6. října od 9 do 15.30 hodin. Bude stylově doplněna prvorepublikovým fotokoutkem a již zmíněnými ukázkami časopisů, výstavou a dílničkou.