Poslední taková událost se stala o víkendu v Mimoni. Neznámý muž zastavil v jednom z jízdních pruhů a odběhl si do bankomatu. V ten moment projížděla záchranná služba Libereckého kraje. Zoufalé troubení a zvuk sirén však byl k ničemu. Svým jednáním muž sanitu zastavil na několik vteřin. Celý incident natočila kamera. Ta zrovna v tu chvíli zaznamenávala masopust, který ve městě probíhal. Záběry jsou na webu Českolipského deníku.

| Video: Youtube

„Bohužel se téměř denně setkáváme s řidiči, kteří nám špatně uhýbají, musíme kličkovat mezi vozy a občas dochází ke střetu,“ uvedl mluvčí ZZS LK Michael Georgiev. Řidiči záchranných služeb pravidelně dochází na cvičení na autodrom, kde se i na takové situace připravují.

SÍDLIŠTĚ

Velký problém projet s objemným vozidlem je často na sídlištích. Řidiči svá vozidla mnohdy parkují na zapovězených plochách. Své o tom vědí například českolipští dobrovolní hasiči. „Ano, stává se, že nemůžeme projet. V České Lípě jsou na tom nejhůře sídliště Špičák a Lada,“ popisuje velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Česká Lípa Luboš Břenda.