Jediný senior v roušce, který se na internetu dočetl, že zde očkují od 8:00 do 12 hodin v pondělí a ve čtvrtek, odešel s nepořízenou. Dveře zůstaly zavřené. Jak vysvětluje radnice, zájemci se v Novém Boru sice nemusí registrovat přes očkovací portál, ale ale je třeba si předem objednat konkrétní termín na telefonním čísle 775 401 198. To je k dispozici každý všední den od 8 do 16 hodin.

K rezervaci je nutné nahlásit jméno, příjmení, rodné číslo, zdravotní pojišťovnu a telefonní kontakt. Pro třetí dávku se zde využívají vakcíny Pfizer/BioNTech nebo Moderna. Po domluvě je možné zvolit jinou vakcínu než u prvních dvou dávek. Po absolvování přeočkování obdrží člověk lékařskou zprávu, certifikát se již nevydává, neboť je dávka evidovaná jako posilující.

Lidem, kteří mají na posilovací dávku nárok, by měla opět přijít zvací sms zpráva od státu. Ta však k absolvování vakcinace není nutná. Stačí, že uplynula nejméně šestiměsíční lhůta od aplikace dvou dávek vakcín Pfizer/BioNTech, Moderna nebo AstraZeneca. Přihlásit se mohou také ti, kterým lékaři aplikovali jednu dávku vakcíny Johnson & Johnson. Pro veškeré dotazy k očkování slouží celostátní covid linka 1221.