Důvodem je pokračující likvidace následků po vichřicích Herwart a Friederike, které se přehnaly přes oblast na podzim loňského roku.

O prodloužení zákazu o tři měsíce rozhodl ve středu 31. ledna vyhláškou odbor životního prostředí Městského úřadu Nový Bor na žádost Lesů ČR. „Nové opatření, které má zajistit bezpečnost osob a majetku, je platné od 1. února do 30. dubna 2018,“ upřesňuje za novoborský odbor životního prostředí Věra Svobodová.

Polomy po bouři.
Pro Kamenický Šenov, Prysk a Polevsko platí zákaz vstupu do lesů

Vyhlášku zakazující vstup do lesů v dotčené oblasti vydal odbor životního prostředí počátkem loňského listopadu poté, co se přes ní koncem října přehnala vichřice Herwart a zanechala za sebou plošné polomy a vývraty. Situaci zhoršila o dva týdny později vichřice Friederike. „Podle Lesní správy Rumburk probíhá likvidace následků pomaleji, než byl původní odhad. Je tu stále značné množství polomů a vývratů, které jsou nestabilní. Padají tu stromy, pohyb ve zdevastovaných částech je tak pro návštěvníky pořád rizikový,“ vysvětluje Věra Svobodová.

Českolipský deník.
KRÁTCE: Chřipková epidemie se blíží. Nemocnice otevře poradnu pro diabetiky

Protože se postupně likvidují následky větrné kalamity zejména v blízkosti cest a lyžařských tras, je vstup na tyto lesní cesty podmíněný písemným souhlasem Lesů ČR. Za případné porušení zákazu hrozí podle lesního zákona pokuta až milion korun.