Shodit do plavek nějaké to deko nebo kilo se odhodlaným možná podaří. Pokud si myslíte, že dáte dolů třeba pět kilogramů, to se vám bez odborné pomoci těžko povede. Jestliže ovšem budete hubnout s Deníkem, máte velmi vysoké šance nejen shodit přebytečná kila, ale třeba si i zformovat postavu.

K odborníkům, kteří s tímto nelehkým úkolem pomohou, je i Petr Března mistr České republiky v kulturistice 2007. O celistvosti nabídky jeho fitness centra EXTRIFIT GYM v budově České Spořitelny, svědčí i možnosti, které nabízí v rámci soutěže. „Soutěžící budou mít maximální komfort a budou pod naším stoprocentním dohledem,“ prozradil úmysly Března.

JAK SE ZÚČASTNIT?

Stačí nám napsat, že do toho jdete.
Nehrajeme o počty shozených kilogramů, spíš o „hubnutí s šarmem“.
Připojte fotografii (nemusí být v plavkách, ale měla by být aktuální!), jméno a telefon, to vše zašlete
na e-mail: ceskolipsky@denik.cz
Termín uzávěrky pro soutěžící, jimiž mohou být také muži, je pátek 9. července v 15.00 hodin.

Sledujte Českolipský deník. Pojďte s námi do prázdninové akce. Soutěžící vám představíme již 16. července!

A kdo vyhraje? Každý, kdo pro sebe něco přes prázdniny udělá. A navíc ještě bonus ve společném hlasovacím klání deseti Deníků na severu Čech.

K hezčí postavě získá vítězka či vítěz našeho hlasování navíc speciální biotechnologická séra proti vráskám švýcarské firmy Cosmeceutika v hodnotě 3000 korun.

Deset kroků ke zdraví

1.Jezte vyváženou pestrou stravu založenou více na potravinách rostlinného původu.
2. Udržujte svou hmotnost a obvod pasu v doporučeném rozmezí (v dospělosti BMI 18,5 – 25; obvod pasu u mužů ne více než 94 cm, u žen ne více než 80 cm). Pravidelně se věnujte pohybové aktivitě (ochranný účinek na zdraví má například 30 minut, lépe však 1 hodina, nepřetržité rychlé chůze denně)
3. Jezte různé druhy ovoce a zeleniny, alespoň 400 g denně, přednostně čerstvé a místního původu.
4. Kontrolujte příjem tuků, snižte spotřebu potravin s jejich vysokým obsahem (např. uzenin, tučných sýrů, čokolád, chipsů). Dávejte přednost rostlinným olejům před živočišnými tuky. Denně konzumujte mléko nebo mléčné výrobky se sníženým obsahem tuku.
5. Několikrát denně jezte chléb, pečivo, těstoviny, rýži nebo další výrobky z obilovin (zejména celozrnné) a brambory.
6. Nahrazujte tučné maso a masné výrobky rybami, luštěninami a netučnou drůbeží.
7. Pokud pijete alkoholické nápoje, vyvarujte se jejich každodenní konzumaci a nepřekračujte denní dávku 20 g alkoholu (tj. 0,5 l piva nebo 2 dcl vína nebo 5 cl 40% destilátu).
8. Omezujte příjem kuchyňské soli, celkový denní příjem soli nemá být vyššínež 5 g (1 čajová lžička), a to včetně soli skryté v potravinách. Používejte sůl obohacenou jódem.
9. Vybírejte potraviny s nízkým obsahem cukru, omezujte sladkosti. Sladké nápoje nahrazujte dostatečným množstvím nesladkých nápojů, např. vody.
10. Hlavně se nestresujte a berte život s úsměvem


Partnerem je EXTRIFIT GYM

Nejen že soutěžící mají vstup do fitka zdarma, ale i tréninkový plán a sestavení jídelníčku podle jejich potřeb je další z bonusů. Ten ovšem poskytuje zdarma i těm, kteří chodí cvičit standardně.

„Někdo může mít zdravotní problémy, a některé cviky mu tak nemusí vyhovovat,“ prozradil mistr ČR v kulturistice a připomněl, že i pro takové případy je stavěn plán individuálně. Ve EXTRIFIT GYM můžete aplikovat trénink na celé tělo, aniž byste kvůli jinému stroji museli šlapat do jiného fitnessu. A že je na čem cvičit. Šest strojů na hrudní svaly, šest strojů na zadní partie, kardio pro kondičku.

„Můžeme nabídnout i relaxační část, jako třeba power jógu, která je na koordinaci všech svalových partií, dále zumba fitness, aerobic, box, spinning,“ vyjmenovává možnosti majitel fitness centra. Soutěžící v rámci akce Hubněte s Deníkem, se mohou takových lekcí zúčastnit nad rámec tréninku a zcela zdarma.

Samozřejmě, že nejen soutěžící, ale i ostatní lidé, kteří navštíví fitcentrum, mají své problémové partie. Jak podotýká Petr Března: „Pokud nějaká partie bude problematičtější, tak se na ni zaměříme, ale neznamená to, že ostatní budeme zanedbávat.“ Nejen soutěžící, ale ti, kteří chtějí se sebou něco udělat, by měli přistoupit na trénink, který je na první pohled časově náročný. Dá se ale bez problémů spojit s prací a ostatními aktivitami.

„Na dobu soutěže stanovíme tréninkový plán a věřím, že za tu dobu se dostanou do formy,“ prozradil plány s odvážnými soutěžícími.
„Po soutěži s nimi budeme komunikovat a je na nich, jestli se budou potom futrovat nebo se budou udržovat ve formě.“ Pravdou je, že udržování už není tak náročné, jako se do zmiňované formy dostat. Když už se dostanete do formy, pak se intenzita cvičení může zvolnit, když dodržujete režim.

I hubnutí a formování postavy má svá pravidla. „Za tak krátkou dobu nečekejte zázraky, když nebudete dodržovat pravidla,“ připomíná možná úskalí Petr Března. „Když chodíte do posilovny a nic se neděje, tak přestanete, protože vás to nudí. Není vidět výsledek. Jakmile vidíte výsledek, pak vás to chytne.“ K tomu je ale třeba vedení a odborná pomoc. Pro vítěze z Českolipska nabízí permanentku do konce roku.

A to zdaleka není všechno, Petr Března nabízí možnost zapojit se do soutěže i v jejím průběhu. Pokud se dostaví zájemce do EXTRIFIT GYM a měl by evidentní zájem, pak jim nabízí veškerý servis do konce soutěže stejně jako těm, co začali včas.

Unikátní sprej na podporu hubnutí

Klíčem k hubnutí bez stresu je šťavnatá kaktusovitá rostlina Hoodia gordonii s nápadně chlupatým a trnitým stonkem a krásnými květy, tvarem podobným petuniím. Její účinek znali domorodí lovci z jihoafrického kmene Sanů již od nepaměti. Loupali lodyhy a kousky žvýkali při léčbě trávicích potíží, křečí v břiše, na hemeroidy, vysoký krevní tlak a další zdravotní potíže.

Díky jejím mimořádným účinkům dokázali bez jediné zastávky uštvat pouštní antilopu až k úplnému vyčerpání, aniž by pociťovali hlad a známky únavy. Hoodia jim poskytla unikátní odolnost. Ve vyprahlé poušti to byl velmi užitečný trik, jak oklamat tělo.

Náhodou na to přišli jihoafričtí vojáci při potlačování národně osvobozeneckého boje v Namibii. Všimli si, že jejich stopaři z kmene San vydrželi celý den bez jídla, jen žvýkají kousky nějaké rostliny…

Netrvalo dlouho a Hoodia gordonii putovala do rukou jihoafrických vědců, kterým se po desetiletích výzkumů podařilo z rostliny izolovat účinnou látku, označenou jako P- 57. Zjistili, že prokazatelně potlačuje chuť k jídlu a snižuje rychlost absorbce potravy v lidském organismu.

Zanedlouho po objevu molekuly P-57 byl extrakt z Hoodia gordonii schválen jako oficiální přídavek léků na hubnutí. Pilulky, které se objevily na trzích ve Spojených státech, Kanadě a Japonsku ovšem předčil Dietceutical Hoodia spray na hubnutí. Vědecké výzkumy prokázaly, že průměrná vstřebatelnost tablet je v průměru o dvacet procent nižší v porovnání s téměř stoprocentní vstřebatelností ústních sprejů! Certifikovaný extrakt z rostliny, která je na seznamu Cites, představuje moderní podpůrný přípravek při redukčních dietách a cvičení, který významně potlačuje Vaši chuť k jídlu..

„Molekula P57 napodobuje účinek glukózy na mozkové buňky,“ upřesňuje Štěpán Ren, biochemik a dietolog z ústeckého Centra zdraví Naturen. „Hoodia gordonii vlastně „oklame“ mozek a dodává pocit sytosti i v případě, že organizmus ještě nedostal potravu. Právě proto, že mozek dostává informaci, že organizmus potravu přijal, se sníží chuť k jídlu a zastaví pocit hladu. Účinné látky Hoodia gordonii jsou navíc silnější než sama glukóza.“

Přípravek pochopitelně nenahrazuje běžnou stravu a její užívání je třeba podpořit celkovým životním stylem.

„V každém případě je mnohem šetrnější než drastické diety a hladovění, které přinášejí psychické problémy a ve výsledku nežádoucí „jojo“ efekt,“ vysvětluje dr. Ren .