VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zákupské hřiště prošlo kontrolou

ZÁKUPY - O umístění zeleně na zákupském hřišti se zajímal i odbor životního prostředí.

22.5.2007
SDÍLEJ:

Zákupy - ilustrační fotoFoto:

V minulém týdnu se na zákupském stadionu objevili pracovníci krajské inspekce životního prostředí. Měli zjistit, jak město splnilo nařízení správy o výsadbě zeleně na hřišti, která měla nahradit pokácené topoly.

„Kontrola přijela proto, že nebyly nahrazeny vykácené topoly tak, jak to stanovila krajská inspekce životního prostředí,“ vyjádřil se předseda Zákupské iniciativy Pavel Kučera.

Právě Zákupská iniciativa byla tím, kdo vyjádřil svůj nesouhlas s odstraněním stromů.

„Ozelenění proběhlo v roce 2005 vysázením porostu,“ řekla starostka Zákup Miloslava Hudaková.

Podle jejích slov však měl být vysázen i velký počet porostů na jižní straně stadionu, kde je ovšem do budoucna plánováno vybudování sauny a kabin pro volejbalové hřiště. Pokud by se zeleň a porosty umístily až za objekty k plotu, zasahovaly by do rozvodů elektřiny a kanalizace. Proto je jejich zasazení nemožné.

„Město nesplnilo toto rozhodnutí a je si plně vědomo toho, že se vše při kontrole projeví. Rozhodli jsme se proto rozmístit celkem 110 kusů jehličnanů a listnatých stromů v různých částech města, jako například v Nových Zákupech či u kulturního domu,“ vysvětlila způsob řešení současné situace Miloslava Hudaková.


Závěry kontroly zatím nejsou podle starostky města známy. „Inspektoři přijali naši obhajobu. To, že nebude možné stromy umístit tak, jak to bylo plánováno jsme zjistili až při samotné realizaci projektu. Naší chybou bylo, že jsme nezažádali na odboru životního prostředí o změnu původních plánů,“ dodala starostka.
V budoucnu by navíc mělo dojít k odstranění zbývajících šestadvaceti topolů. Inspektoři zkontrolovali jejich stav a označili je jako nevyhovující. Rozhodnutí padlo již v únoru letošního roku. „Stromy ohrožují obyvatele nedaleko stojících domů a takové riziko je nepřípustné,“ uzavřela Miloslava Hudaková. Staré a nemocné stromy nahradí jiné, nižší, které nebudou ničit povrch běžecké dráhy. Listí z topolů se z tartanu špatně odstraňuje a zanechává stopy.

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení