Soupeřit se bude jak v klasických disciplínách, jako je fotbal nebo volejbal, tak ve sportech méně rozšířených. Jeden příklad za všechny jsou takzvané fotbalšipky, které, jak už název napoví, kombinují dohromady dvě na první pohled nesourodé hry. Bude se kopat speciálním míčem na obří terč pokrytý suchým zipem.

O zábavu nepřijdou ani ti, kdo se nebudou chtít hýbat. Akci doprovodí ukázky extrémnějších sportů, možnost zahrát si na herní konzoli nebo zajímaví hudebníci. Kromě mnoha diskžokejů se představí hip-hopové legendy Indy & Wich a také dětmi oblíbení Maxíci. Každý si něco najde.

Areál sklárny Ajeto v Lindavě ožil v sobotu tradičním festivalem skla a hudby.
FOTO: Sklárna Ajeto otevřela své brány

„Sport nás zkrátka baví,“ popisuje jeden z pořadatelů Vojtěch Brož hlavní důvod, proč rozsáhlou akci pořádají. Organizátoři nejsou úplní amatéři, podobnou akci úspěšně uspořádali před několika lety v areálu vysokoškolských kolejí v libereckém Harcově. „V Zákupech to bude větší a pestřejší,“ ujišťují organizátoři letošní akce.

Sportfest.Zdroj: Sportfest.cz

Hlavní sportovní program se bude konat v areálu Emila Zátopka při zákupské základní a mateřské škole. Další program bude na místním koupališti a různé stánky a atrakce lidé najdou také na ulici spojující obě lokality.

Opilý řidič se pokusil vjet autem do areálu festivalu Mácháč. Zranil při tom pracovnici ochranky.
Opilý řidič srazil na Mácháči ženu

Firmy se mohou přihlásit do turnaje ve volejbalu a děti třeba na olympiádu. Zároveň bude po celý den zdarma jezdit tobogán a k bezplatnému vyzkoušení budou připravené koloběžky, paddleboardy, kánoe, skateboardy, stolní hokeje nebo zmíněné fotbalšipky. Atraktivní jistě bude také fotbal hraný jeden na jednoho v malém kruhovém poli.

Sportfest vypukne v 10.00 hodin a většina sportovního programu potrvá zhruba do šesti večer. Následovat budou ještě hudební čísla a různé odpočinkové aktivity. Pořadatelé slibují také příjemnou afterparty.

Valerie Kopalová.
Dědečkův lis prý při návštěvě otestoval císař František Josef I., říká pamětnice

Vstupenka stojí 200 korun, držitelé průkazu ZTP a děti se mohou přijít bavit zdarma. Záštitu nad akcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.