Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žadatelé o byt projdou sítem

Zákupy - V Zákupech kvůli dlužníkům změnili systém přidělování městských bytů

17.4.2011 4
SDÍLEJ:

Zákupy - ilustrační fotoFoto:

O přidělení městského bytu v Zákupech už nebude rozhodovat pouze pořadové číslo na seznamu žadatelů. Noví nájemníci se budou vybírat tak, aby se hned od počátku eliminovalo riziko, že se do bytu nastěhují budoucí neplatiči.

K takovému systému výběru přistoupili radní kvůli vysokým dluhům ze strany nájemníků.

„Ke konci loňského roku se dluh na nájemném v městských bytech vyšplhal na pět a půl milionu korun,“ upřesnila místostarostka Zákup Iva Kreisingerová.
Podle zveřejněných údajů českolipské Realitní kanceláře Kouba, která v Zákupech spravuje na pět stovek městských bytů, se dluhy na nájemném za první dva měsíce letošního roku dostaly na dalších téměř 400 tisíc korun.

Praxe je taková, že když nájemník dlouhodobě nehradí nájem, zahájí se soudní řízení o vystěhování z bytu, které trvá zhruba šest měsíců. Po celou donu neplatič byt blokuje a dluhy narůstají.

Začnou od Adama

„Je zapotřebí zastavit další navyšování pohledávek v neprospěch města. Přidělení bytu již proto nemůže fungovat jen podle pořadí podání žádosti o městský byt. Je třeba problém řešit hned v počátku a nejschůdnější cestou je upřednostnit správný výběr nájemníka před možným budoucím neplatičem, který je v pořadníku na předním místě,“ řekla místostarostka.

Poznat toho správného nájemníka by měl pomoci dotazník. V něm žadatel mimo jiné vyplní, proč má zájem o městský byt v Zákupech a s kým ho bude obývat, ale třeba i výši příjmů nebo zda nemá vůči městu neuhrazené pohledávky. Získané informace budou vodítkem při rozhodování radních o přidělení bytu.

Byt přidělí rychleji

„Vyplnění dotazníku je dobrovolné,“ zdůraznila Kreisingerová a doplnila, že platnost dotazníku stanovili na šest měsíců kvůli zachování aktuálnosti vyplněných údajů.

V souvislosti s novými pravidly se budou i pružněji přidělovat uvolněné byty.

„Odevzdané byty se okamžitě zveřejní na webových stránkách města. Zájemci budou mít možnost si byt prohlédnout a pokud jim bude vyhovovat, provedou si případné drobné opravy sami. Tím bychom měli zrychlit přidělení bytu a rovněž ušetřit náklady na jeho opravu,“ popsala Iva Kreisingerová.
„To se ale samozřejmě nebude týkat bytů v havarijním stavu, jejich opravu po posouzení zajistí Správa bytového fondu města,“ dodala Kreisingerová.

Autor: Radmila Pokorná

17.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení