Letos poprvé začínal strašidelný program již v 10 hodin ráno, a dokonce již o půl hodiny dříve čekali před bránou první nedočkaví návštěvníci, kteří si chtěli stihnout projít pohádkovou prohlídku zámkem nebo strašidelnou stezku lesoparkem se střelnicí ještě před první pohádkou v 11 hodin.

Počasí akci zprvu nepřálo, ale po obědě vysvitlo sluníčko jako na zavolanou, akorát na venkovní akční show, která se díky tomu pěkně vydařila. V průběhu dne se v doprovodu maminek, tatínků nebo babiček děti v komnatách bavily s duchy, užily si obě hrané pohádky i animační programy, nechaly si malovat na obličej či věštit svou budoucnost, křepčily na dětské diskotéce nebo pozorovaly spoustu domácího zvířectva před zámkem. Na ploše naproti zámku se dokonce mohly projet na koni.

Na schování před deštěm či zahřátí byla pro návštěvníky k dispozici dětská dílna s dalším doprovodným programem, a samozřejmě pro všechny dobré občerstvení. Dospělí uvnitř zámku i v areálu obdivovali nespočetné vystavené exponáty, fotografie, unikátní předměty od domorodců, nevšední nábytek z exotických zemí, které sem přivezl majitel zámku, dobrodruh a cestovatel Oldřich Kilián. Kdo přišel s maskou, dostal slevu na vstupném.

Rozhledna Na Stráži ve Sloupu v Čechách.
FOTO: Rozhodli jste. Nejhezčí výhled do krajiny je Na Stráži ve Sloupu v Čechách

Pro nebojácné děti pak od 18. do 21. hodiny byly na programu „výpravy“ do temného zámeckého sklepení, kde také o setkání s duchy nebyla nouze. Návštěvníci se mohli také lesoparkem vydat na stezku odvahy, nebo potkat strašidla v zámecké výstavě pouze za světel svíček.

Pokud jste nabitý program nestihli, nezoufejte. Strašidla se na zámek vrátí se stejným programem i 21. a 28. října.