V prvním kole se letos do dotačního programu nikdo nepřihlásil, českolipští zastupitelé jej na červnovém jednání vyhlásili znovu. Žádosti budou přijímány od 1. – 31. srpna letošního roku.

V dotačním programu je připraveno celkem 1,5 mil. Kč. Žádat o dotace mohou lékaři pro děti i dospělé, specialisté na revmatologii a oční lékařství, vnitřní lékařství, dětští a dospělí psychiatři, psychologové, gynekologové, ortopedi, cévní chirurgové, endokrinologové, zubaři a specialisté v oboru ortodoncie. Nově je sem přidán i obor gastroenterologie.

Městské slavnosti v České Lípě 2023.
OBRAZEM: Česká Lípa žila slavnostmi. V ulicích města se bavily tisíce lidí

„Aktivně se snažíme do města přilákat nové lékaře, nejen zubaře, ale i praktiky. V současné době na tom intenzivně pracuji spolu s lékařskými komorami a dalšími subjekty. Opětovné vyhlášení dotačního programu na podporu zdravotních služeb je také jednou z těchto aktivit. Navíc se chystáme stavět tři nové zubní ordinace v Pražské ulici na Ladech, které si pronajme firma STOMINAS s.r.o., vytipována pro ordinace máme i jiná místa, jednáme s dalšími lékaři. Plánem je co největšímu počtu našich občanů zajistit kvalitní péči přímo ve městě, aby nemuseli k lékaři dojíždět daleko,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Dotační program byl poprvé vypsán v roce 2018, za dobu jeho fungování se podařilo z programu podpořit tři lékaře, naposledy Tomáše Novotného v loňském roce.