U rodinného domku na samém konci Mimoně, kde se svými rodiči žije osmadvacetiletý muž, v pět hodin ráno zazvonila jednotka Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Ta se okamžitě pustila do důkladné čtyřhodinové domovní prohlídky.

„Naproti přes silnici stála zaparkovaná dodávka a hned u domku další tři osobní auta s pražskou SPZ. Nebyly nijak označené. Venku na dvorku stála větší skupina mužů a mezi nimi byl i syn sousedů. Nejdříve jsme mysleli, že jsou to jeho kolegové z práce. Ale návštěvníci pak začali nosit zabalené věci do auta,“ popisuje jedna z očitých svědkyň a dodává, že poslední auto odjelo až kolem deváté hodiny ráno.

Podle informací Deníku policie nikoho nezadržela. „Měl by být pořád doma, zahlédl jsem ho před domem. Ani jeho rodiče snad nikam neodešli. Chudáci, musí to být pro ně hrozné,“ míní další ze sousedů.

Místní lidé popisují mladíka, jehož věci detektivové zabavili, jako normálního kluka. „Nevšimli jsme si, že by inklinoval k nějakému hnutí. Občas zašel na místní diskotéku, ale že by se někde scházel s nějakou partou, tak to nevím. Byl spíš uzavřený, moc tady s nikým nekomunikoval,“ míní jiný soused.

Během domovní prohlídky došlo i ke kuriózní situaci. Jedno z policejních aut bylo zaparkované tak, že bránilo výjezdu od jedné z okolních nemovitostí. Jeho majitel proto zavolal mimoňskou městskou policii, aby vozidlo detektivů odtáhla. Ti po příjezdu zjistili, že se jedná o jejich kolegy, a tak stačilo pouze přeparkovat.