Dospělí si mohli vybrat ze tří tras s označeními B, C, D. Trasa B nabídla závodníkům rychlou, téměř šedesátikilometrovou trať s převýšením 565 metrů a vedla povětšinu po širokých zpevněných cestách bývalého vojenského prostoru v Ralsku. Dále tu byla krátká prudká stoupání, úseky v blízkosti pískovcových skal, a to vše v nádherných lesích. Z výjezdu na Velkou Bukovou se pak otevřely výhledy na Bezděz a okolí.

Během kratší trasy C museli závodníci zdolat 35 kilometrů. Rodiny vyrazily na trasu D - Family jízda. Účastníci si užili jízdu kolem ikonických míst jako je Máchovo jezero či Bezděz. Každý ze sportovců dostal v cíli jako příjemnou vzpomínku na závodní den dřevěnou pamětní medaili. Nechyběl ani bohatý doprovodný program, jehož součástí byla i tombola.

Kolo pro život je cyklistický sportovní projekt pro širokou veřejnost, seriál amatérských závodů na horských kolech pro všechny bez rozdílu věku a výkonnosti. Organizátoři věří, že nejkrásnější pohled na svět je z cyklistického sedla. Každoročně se s nimi mohou zájemci potkat v minimálně 12 lokalitách napříč celou Českou republikou a užít si den plný zážitků z pohybu v přírodě.