Za volant vozu vyrobeného v Argentině jako limitovaná replika, k nerozeznání od originálu, usedne také Jiří „Hoboj“ Rambousek, uznávaný odborník na motory a techniku historických automobilů. Vzhledem k jeho řidičskému umění je určitě nač se těšit.

K Jarnímu Sosnění, které pořádá Czech Classic Car Club ve spolupráci s Autodromem Sosnová je přihlášeno více než osmdesát automobilů. Seznam čítá osmdesát jezdců s vozy značek MG, Jaguar, Triumph, Austin Healey, Porsche, Lotus, Fiat, BMW a pochopitelně Škoda, ale i s formulemi 3 a MTX.

„Majitelé historických sportovních a závodních automobilů si změří síly jednak v jízdě pravidelnosti, ale také třeba v závodě Le Mans, tedy s hromadným startem, kdy musí jezdci nejdříve doběhnout ke svým vozům,“ zve Jindřich Lasík.

Zvláštní závod je naplánován pro cestovní automobily se závodní minulostí. Speciální kategorií jsou monoposty, které budou poprvé rozděleny do dvou kategorií – na historické vozy formule 3 s formulemi MTX - motorem do objemu 1100 cm³ a ostatní formule MTX, EASTER se silnějšími motory do roku výroby 1984.

„Tréninky začínají v neděli 2. května od 9 hodin. Vstupné je zdarma, včetně vstupu do depa. Zpestřením bude pojízdná kavárna Radima Tomka v dvoupatrovém anglickém autobusu Leyland,“ dodává Jindřich Lasík.