Poradce najdou zájemci v budově živnostenského úřadu na ulici Jindřicha z Lipé vždy každou druhou středu od 9 hodin do 14 hodin s tím, že vhodné je se předem objednat na telefonním čísle 411 135 200, v případě dostatečného časového prostoru však bude konzultace poskytnuta i předem neobjednaným klientům.

Kromě osobní schůzky v Poradně mohou klienti využít i telefonní konzultace, a to v pondělí na bezplatné zelené lince 800 722 722 nebo v jiné dny na poradenské lince 411 135 200. Zaměstnanci poradí, jak komunikovat s věřiteli, soudy nebo exekutory. Součástí služeb je i diskrétní pomoc s osobním bankrotem. Konzultace se poskytují zdarma.

Obecně prospěšná společnost Poradna při finanční tísni (Poradna) ve spolupráci s Městem Česká Lípa otevřela svoji kancelář v sídle českolipského živnostenského úřadu v tomto týdnu. Do kanceláře budou přijíždět poradci z ústecké pobočky každou druhou středu a předlužení spotřebitelé tak budou moci osobně využívat poradenský servis blíže svému domovu.

Poradna vznikla v roce 2008, kdy otevřela první pobočku v Praze. Dnes má již poboček pět, a to kromě Prahy, Ostravy a Ústí nad Labem i výjezdní pobočky v Litvínově – Janově a Šumperku na Moravě. Poradna za dobu své existence poskytla poradenství již pro více než 35 tisíc klientů.

Úkolem nově zřízené kanceláře Poradny při finanční tísni bude pomáhat dlužníkům hledat řešení v situaci, kdy jim v důsledku neschopnosti splácet dluhy hrozí sociální vyloučení. Zároveň bude Poradna vyvíjet informační a osvětovou činnost mezi potenciálními dlužníky a přispěje tak k principům zodpovědného půjčování a úvěrování.

„Zaměstnanci Poradny zdarma pomohou klientům, kteří se ocitli v platební neschopnosti, nebo jim taková situace hrozí. Zaměstnanci poradí, jak postupovat při telefonické či písemné komunikaci s věřiteli, soudy nebo soudními exekutory. Poradna dále nabízí bezplatné a diskrétní konzultace k oddlužení (osobní bankrot) podle insolvenčního zákona. Speciální službou Poradny je přímá pomoc s vyplňováním návrhu na povolení oddlužení k soudu,“ říká Magda Besedová, vedoucí ústecké pobočky Poradny.

Mezi partnery Poradny jsou jak největší banky, tak stavební spořitelny, spotřebitelské sdružení, nadace či vysoká škola. Tato skutečnost garantuje profesionální služby, které Poradna nabízí klientům bezplatně. Vyškolení poradci jsou k dispozici spotřebitelům v Praze, v Ostravě, v Ústí nad Labem, dále pak ve výjezdních poradnách Litvínov - Janov, Šumperk a nově nyní i každou druhou středu v České Lípě.