VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdarma poradí, jak na dluhy

Česká Lípa - Pomáhat lidem, kteří se ocitli v dluhové pasti a nejsou schopní dostát svým finančním závazkům, budou v nově otevřené Poradně při finanční tísni v České Lípě.

19.11.2011
SDÍLEJ:

Poradna při finanční tísni bude bezplatně pomáhat dlužníkům hledat řešení v nelehké situaci.Foto: Deník/ Vít Černý

Poradce najdou zájemci v budově živnostenského úřadu na ulici Jindřicha z Lipé vždy každou druhou středu od 9 hodin do 14 hodin s tím, že vhodné je se předem objednat na telefonním čísle 411 135 200, v případě dostatečného časového prostoru však bude konzultace poskytnuta i předem neobjednaným klientům.

Kromě osobní schůzky v Poradně mohou klienti využít i telefonní konzultace, a to v pondělí na bezplatné zelené lince 800 722 722 nebo v jiné dny na poradenské lince 411 135 200. Zaměstnanci poradí, jak komunikovat s věřiteli, soudy nebo exekutory. Součástí služeb je i diskrétní pomoc s osobním bankrotem. Konzultace se poskytují zdarma.

Obecně prospěšná společnost Poradna při finanční tísni (Poradna) ve spolupráci s Městem Česká Lípa otevřela svoji kancelář v sídle českolipského živnostenského úřadu v tomto týdnu. Do kanceláře budou přijíždět poradci z ústecké pobočky každou druhou středu a předlužení spotřebitelé tak budou moci osobně využívat poradenský servis blíže svému domovu.

Poradna vznikla v roce 2008, kdy otevřela první pobočku v Praze. Dnes má již poboček pět, a to kromě Prahy, Ostravy a Ústí nad Labem i výjezdní pobočky v Litvínově – Janově a Šumperku na Moravě. Poradna za dobu své existence poskytla poradenství již pro více než 35 tisíc klientů.

Úkolem nově zřízené kanceláře Poradny při finanční tísni bude pomáhat dlužníkům hledat řešení v situaci, kdy jim v důsledku neschopnosti splácet dluhy hrozí sociální vyloučení. Zároveň bude Poradna vyvíjet informační a osvětovou činnost mezi potenciálními dlužníky a přispěje tak k principům zodpovědného půjčování a úvěrování.

„Zaměstnanci Poradny zdarma pomohou klientům, kteří se ocitli v platební neschopnosti, nebo jim taková situace hrozí. Zaměstnanci poradí, jak postupovat při telefonické či písemné komunikaci s věřiteli, soudy nebo soudními exekutory. Poradna dále nabízí bezplatné a diskrétní konzultace k oddlužení (osobní bankrot) podle insolvenčního zákona. Speciální službou Poradny je přímá pomoc s vyplňováním návrhu na povolení oddlužení k soudu,“ říká Magda Besedová, vedoucí ústecké pobočky Poradny.

Mezi partnery Poradny jsou jak největší banky, tak stavební spořitelny, spotřebitelské sdružení, nadace či vysoká škola. Tato skutečnost garantuje profesionální služby, které Poradna nabízí klientům bezplatně. Vyškolení poradci jsou k dispozici spotřebitelům v Praze, v Ostravě, v Ústí nad Labem, dále pak ve výjezdních poradnách Litvínov - Janov, Šumperk a nově nyní i každou druhou středu v České Lípě.

19.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení