Řidič na znamení policie, aby zastavil nereagoval, a ujížděl ze Lvové směrem do Cvikova. Když ho hlídka poprvé dojela, měla na tachometru 230 kilometrů v hodině. Zběsilou jízdou řidič pokračoval až do Cvikova k autobazaru. Tam prudce odbočil do města, aby se znovu vrátil na hlavní silnici.

Odtamtud mířil na Jablonné, ale u křižovatky na Petrovice znovu prudce odbočil, tentokrát na Kněžice. Asi sto metrů odtamtud se policistům povedlo auto zablokovat a znemožnit tak řidiči další nezodpovědnou jízdu. Protože se muž bránil, museli ho policisté z auta vytáhnout. Při tom použili i slzný sprej.

„Jednadvacetiletého řidiče policisté na místě podrobili orientačnímu testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin a kokain. Kromě toho měl v autě a i u sebe šest sáčků s rostlinnou a krystalickou látkou, které jsme orientačně otestovali na drogy s pozitivním výsledkem. Ten nám upřesní vyžádaná laboratorní expertíza, na níž nyní čekáme,” uvedla k případu tisková mluvčí Ivana Baláková.

Hlídka muži zadržela řidičský průkaz a noc ze středy na čtvrtek strávil řidič v policejní cele. Ačkoliv byl hned ráno propuštěn, zahájí policie trestní stíhání. „Delikt jsme kvalifikovali jako ohrožení pod vlivem návykové látky. Potom, co obdržíme výsledky laboratorního rozboru obsahu zajištěných sáčků, nejspíš rozšíříme tuto kvalifikaci o přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za to ho soud může poslat až na dva roky do vězení,” dodala Baláková.